۲۹ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۴۷
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 84619571
T T
۹ نفر

برچسب‌ها

مدیرکل جدید آموزش و پرورش قم معارفه شد

قم-ایرنا- مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان قم روز چهارشنبه طی آیینی با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

مدیرکل جدید آموزش و پرورش قم در این آیین، بیان کرد: قرآن، تربیت بدنی و هنر سه درسی است که هم اکنون در سطح نظام آموزش و پرورش کشور مورد غفلت واقع شده اند.

علی رضا رحیمی اظهار داشت: یکی از ویژگی های استان قم این است که ۹۵ درصد از دانش آموزان آن در شهرستان قم مشغول تحصیل هستند و بافت نیروی انسانی در حوزه آموزش و پرورش نیز بسیار شاخص است.

وی یادآور شد: معلمان قم علاوه بر اینکه باید در تراز انقلاب اسلامی باشند باید با تولید محتوا و عملکرد نمونه خود در سطح کشور الگو باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش قم با بیان اینکه مسجد مقدس جمکران بهترین مکان برای پیاده سازی الگوی تربیت ۶ ساحتی آموزش و پرورش است، اضافه کرد: قم از نظر زیرساخت های آموزش مجازی در سطح کشور نمونه است.

رحیمی ابراز کرد: طبق سند تحول آموزش و پرورش یکی از وظایف این نهاد کمک به توسعه نظام اسلامی است که لازمه آن اطمینان خاطر معلمان از وضعیت معیشت و حفظ شان و جایگاه این افراد است.

به گفته وی، تمدن نوین اسلامی تا زمانی که آموزش و پرورش به وظایف زیرساختی خود به نحو مطلوب انجام ندهد، محقق نخواهد شد.

مدیرکل سابق آموزش و پرورش قم نیز در این آیین، بیان کرد: ۱۹ سال در داخل مدارس استان به عنوان مدیر و معلم و ۸ سال نیز در امور اجرایی آموزش و پرورش توفیق خدمت برای بنده حاصل شد.

حمیدرضا شیخ الاسلام ادامه داد: برای تمام کاستی ها و کمبودها در طول ۸ سال گذشته از خداوند متعال، فرهنگیان و دانش آموزان طلب بخشش می کنم.

وی در ادامه اظهار داشت: شروع در هر برنامه توسعه ای تغییر در نگاه و باورهاست؛ توسعه همه جانبه در آموزش و پرورش جز با تغییر در باورها ایجاد نخواهد شد، مقدمه توسعه در آموزش و پرورش رشد در ابعاد مختلف است.

مدیرکل سابق آموزش و پرورش قم ابراز داشت: تربیت اسلامی دانش آموزان هدف اصلی آموزش و پرورش قم است و آموزش و پرورش ۱۲ سال فرصت دارد تا این مهم را عملیاتی نماید.

وی با تاکید دوباره بر اهمیت مساله تربیت اظهار داشت: ۱۱ دانش آموز المپیادی قم طی سالهای اخیر مدال های رنگارنگی به دست آورده اند، نخبه پروری یکی از اهداف آموزش و پرورش قم بود ولی مهم ترین مساله در این نهاد تربیت است.

در این آیین از حمیدرضا شیخ الاسلام مدیرکل سابق با اهدای لوحی تقدیر و علی رضا رحیمی به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش قم معارفه شد.

علیرضا رحیمی مدیرکل جدید آموزش و پرورش قم معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاریهای حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش، مدیرکل آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، مدیریت پشتیبانی ناحیه دو آموزش و پرورش و نیز مدیریت آموزش عمومی اداره کل استان را در کارنامه دارد.

حمیدرضا شیخ الاسلام از سال ۱۳۹۲ عهده دار این سمت در استان قم بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha