عادی سازی روابط خارطوم - تل آویو؛ هیاتی از رژیم صهیونیستی وارد خارطوم شد

تهران - ایرنا - به دنبال اذعان عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکم بر سودان به شرط واشنگتن برای رفع تحریم‌ها علیه این کشور با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، هیاتی از رژیم صهیونیستی امروز - چهارشنبه - وارد خارطوم شد.

به گزارش ایرنا از تلویزیون العربی قطر به نقل از سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل، یک هیات از رژیم صهیونیستی وارد خارطوم پایتخت سودان شده است.

چندی پیش، البرهان رئیس شورای حاکم بر سودان در خصوص عادی سازی روابط کشورش با رژیم صهیونیستی گفت: برقراری روابط با اسرائیل بنا به درخواست آمریکا انجام گرفت و واشنگتن رفع تحریم‌ها علیه سودان را مشروط به این کار کرده بود.

او در گفت و گو با شبکه تلویزیونی «العربیه» سعودی مدعی شد: برقراری روابط با اسرائیل برای بازگشت خارطوم به جامعه جهانی ضروری بود.

سودان اکتبر (مهرماه ۹۹) با میانجی‌گری دولت پیشین آمریکا روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کرد.

سودان پس از امارات و بحرین سومین کشور عربی بود که پس از روابط سیاسی، روابط اقتصادی و تجاری خود را با رژیم صهیونیستی از سر گرفت.

کشور ۴۳ میلیون نفری سودان با وجود دسترسی به منابع غنی طبیعی و معدنی همواره از مشکلات اقتصادی رنج برده و توافق سازش با رژیم صهیونیستی نه تنها گشایش در حل بحران اقتصادی این کشور ایجاد نکرده بلکه اکنون با بحران شدید اقتصادی روبرو شده است.

 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha