باید از ظرفیت‌های ایجاد شده برای حمایت از آرمان فلسطین بهره گرفت

تهران- ایرنا- دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: جهانی‌سازی مبارزه با صهیونیسم جزو اولویت‌های دبیرخانه حمایت از انتفاضه است و باید از ظرفیت‌های ایجاد شده در دنیا برای حمایت بیشتر از آرمان فلسطین بهره گرفت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، جلسه هم‌اندیشی سازمان‌ها، نهادها و تشکل‌های مردمی حامی فلسطین با موضوع راهکارها، پیشنهادات و برنامه‌های روز قدس سال ۱۴۰۱ به میزبانی دبیرخانه دائمی کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین صبح چهارشنبه در محل دبیرخانه برگزار شد.

در این نشست در ابتدا سید مجتبی ابطحی دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با گرامیداشت ۲۹ دی ماه «روز غزه» گفت: به برکت مجاهدت‌های ملت فلسطین و مقاومت اسلامی فلسطین به ویژه اهالی غزه امروز حمایت از رژیم صهیونیستی حتی در خود آمریکا نیز کمرنگ شده است.

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین افزود: برای نخستین بار و همزمان با نبرد سیف‌القدس حمایت مورد نظر اسراییل توسط آمریکا صورت نگرفت. اگر این نبرد قبل از سال ۲۰۲۱ صورت می‌گرفت بدون شک هزینه سنگینی بر ملت فلسطین تحمیل می‌کرد.

وی در ادامه با تشریح برنامه‌های خود در دوره مدیریت جدید کنفرانس تصریح کرد: جهانی‌سازی مبارزه با صهیونیسم جزو اولویت‌های دبیرخانه در دوره مدیریت جدید است و معتقدم با توجه به تغییرات حاصل شده در دنیا نسبت به موضوع فلسطین باید از این ظرفیت‌های ایجاد شده جهت حمایت بیشتر از آرمان فلسطین بهره گرفت.

در ادامه جلسه نمایندگان سازمان‌ها و تشکل‌های مردمی حامی فلسطین و رهایی قدس به ارائه برنامه‌های خود جهت برگزاری هرچه بهتر مراسم راهپیمایی روز قدس در سال آینده پرداختند و بر استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و ورزشی برای حمایت از این موضوع مورد تاکید قرار دادند.

این نشست همزمان با ۲۹ دی ماه روز غزه و برای گرامیداشت این روز در محل دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین برگزار شد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha