سرپرست فرمانداری اردبیل: تمام امکانات برای رفع مشکلات ناشی از برف بسیج شود

اردبیل - ایرنا - سرپرست فرمانداری اردبیل بر لزوم بسیج امکانات شهرستان برای رفع مشکلات ناشی از بارش برف و اتخاذ تمهیدات و حفظ آمادگی برای مقابله با تبعات ناشی از وزش احتمالی تندباد، کولاک و برودت شدید هوا تاکید کرد.

به گزارش ایرنا ، سیدمحمد اعتماد اعجازی روز چهارشنبه در جلسه فوق‌العاده مدیریت بحران شهرستان اردبیل افزود: هماهنگی دستگاه‌های اجرایی متولی برفروبی معابر درون‌شهری و برون‌شهری و امدادرسانی به وسایط نقلیه در نقاط کولاک‌خیز محورهای مواصلاتی منطقه ضرورت دارد.

وی اظهارکرد: بخشداران مرکزی، هیر وثمرین هرگونه مشکل ناشی از بارش برف، وزش کولاک و برودت هوا در مناطق دورافتاده روستایی را باید با بسیج امکانات بویژه در زمان‌های اضطراری از قبیل جابجایی بیماران، امدادرسانی به در راه‌ماندگان و رفع مشکل واحدهای دامداری و مرغداری مرتفع کنند.

وقوع توفان کم سابقه برف در اردبیل مشکلات ناشی از جو نامساعد را در این منطقه دوچندان کرده است ، شدت این توفان که در پی توقف ریزش دو روز برف سنگین و مداوم آغاز شده به اندازه‌ای است که ۲ جاده نیر - سراب و خلخال - اسالم مسدود اعلام شده و در شهر اردبیل بویژه در گذرگاه‌های حاشیه شهر مشکلات زیادی برای رهگذران پیاده و سواره به وجود آید.

تندباد که با سرعتی بین ۵۵ تا ۹۵ کیلومتر بر ساعت از جانب جنوب غرب می‌وزد در سطح حجم انبوهی از دانه‌های برف را از زمین به هوا بلند کرده و معابری را که با تلاش مردم و ماموران شهرداری بازگشایی شده اند دوباره با لایه ضخیمی از برف پر می‌کند.

باوجود گذشت بیش از  ۲۰ ساعت از توقف بارش و برفروبی معابر از سوی مردم و ماموران شهرداری هنوز برف سنگینی که ارتفاع آن در بعضی مکان‌ها به خاطر انباشت بر اثر کولاک به یک متر می‌رسد سطح خیابان‌های شهر را پوشانده و صحنه‌هایی از زمستان روزگاران قدیم به وجود آورده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha