۶ قهوه‌خانه و سفره‌خانه متخلف در ورامین پلمب شد

تهران- ایرنا- رئیس پلیس اطلاعات و امنیت فرماندهی انتظامی شرق تهران گفت: در جریان بازدید از ۳۳ واحد سفره‌خانه و قهوه‌خانه در ورامین، ۶ واحد متخلف شناسایی و با دستور قضایی پلمب شدند.

به گزارش چهارشنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی ستاد فرماندهی انتظامی شرق استان تهران، سرهنگ داریوش صادقی‌فر افزود: ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و سلامت عمومی مردم و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، با همراهی کارشناسان شبکه بهداشت، طرح بازرسی از واحدهای صنفی قهوه خانه و رستوران سنتی را اجرا کرد.

وی اضافه کرد: در اجرای این طرح، مأموران از ۳۳ واحد صنفی بازدید کردند که به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، به  ۲۰ واحد صنفی متخلف اخطار کتبی داده شد و با هماهنگی مقام قضایی، ۶ واحد صنفی متخلف نیز پلمب شدند.

صادقی فر گفت: هفت واحد صنفی نیز به دلیل رعایت نکردن قوانین انتظامی و شئونات اسلامی، تذکر دریافت کردند.

وی اظهار داشت: در اجرای این طرح، به ۳۱۰ نفر از شهروندانی که بدون ماسک در این واحدهای صنفی حضور داشته تذکر لسانی داده شد.

صادقی فر تأکید کرد: پلیس همواره در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در کنار کادر درمان قرار دارد و از شهروندان نیز درخواست می‌شود تا در صورت مشاهده تخلف بهداشتی در واحدهای صنفی، مراتب را با سامانه ۱۱۰ با پلیس درمیان بگذارند.

۲۱ نفر از اراذل و اوباش پاکدشت دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان پاکدشت گفت: با اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی، ۲۱ نفر از اراذل و اوباش در پاکدشت دستگیر شدند.

سرهنگ رضا علی بخشی افزود: در طرح برخورد با اراذل و اوباش، پلیس امنیت با همکاری کلانتری هاموفق شدند تا ۲۱ نفر از مخلان نظم و امنیت که اقداماتی از قبیل درگیری‌های خیابانی، ایجاد رعب و وحشت و مزاحمت نوامیس، تهدید، فحاشی و قدرت نمایی در فضای مجازی و حقیقی انجام داده بودند را دستگیر کنند.

وی افزود: از این تعداد، سه نفر از اراذل سابقه دار بوده و ۱۰ نفربا دستور قاطع مرجع قضایی روانه زندان شدند.

علی بخشی گفت: در جریان دستگیری این افراد، چندین قبضه سلاح سرد از جمله چاقو، قمه، شمشیر، چماق و چهار قبضه سلاح گرم از نوع شکاری و جنگی کشف و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شدند.

وی تأکید کرد: کسانی که در سطح شهر اقدام به مزاحمت برای نوامیس، کسبه و شهروندان کرده و با درگیری و عربده‌کشی قصد ایجاد رعب و وحشت دارند، آگاه باشند که نیروی انتظامی در کنار مراجع قضایی با آنان قاطعانه برخورد کرده و اجازه عرض اندام و ابراز وجود به آن‌ها نخواهد داد.

سارق طلا های منازل ورامین دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شرق استان تهران از دستگیری  سرکرده باند سرقت طلاجات از منازل ورامین با ارزش ۴۰ میلیارد ریال خبر داد.

سردار کیومرث عزیزی افزود: در پی کسب خبری مبنی بر سرقت طلاجات از منازل به روش دیلم‌زنی توسط سارقان بومی، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس آگاهی ورامین قرار گرفت.

وی اظهار داشت: با توجه به تحت تعقیب بودن سارقان توسط عوامل انتظامی سطح کشور، مأموران پلیس آگاهی ورامین با انجام فعالیت‌های گسترده پلیسی و اطلاعاتی و مراقبت‌های شبانه‌روزی، موفق شدند تا سرکرده این باند را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کنند.

عزیزی افزود: با تحقیقات به عمل آمده، متهم به هفت فقره سرقت با ارزش ۴۰ میلیارد ریال اعتراف کرد.

وی تصریح کرد: متهم در پوشش فروشنده دوره گرد لوازم خانگی، منازل مرفه‌نشین شهر را شناسایی و با پلاک‌های سرقتی نسبت به سرقت از منازل اقدام می‌کرد.

عزیزی گفت: متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

فرماندهی انتظامی شرق استان تهران تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه را بر عهده دارد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha