علی‌قارداشی: تنیس روی‌میز امسال ۳۰ اعزام بین‌المللی داشت

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون تنیس روی میز گفت: ۳۰ اعزام برون مرزی از اسفند ۹۹ تا پایان آذر امسال در رده‌های نونهالان تا بزرگسالان در بخش زنان و مردان داشتیم. برای این اعزام‌ها نه تنها از حامی مالی بلکه از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش نیز کمک گرفتیم.

مهرداد علی‌قارداشی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، اظهار داشت: در طول این ۲۷۰ روز ۲۰۰ روز برای تیم‌های ملی رده‌های مختلف سنی تنیس روی میز و بخش معلولان و جانبازان در تهران و اصفهان اردو برگزار کردیم. این اردوها و اعزام‌ها نتیجه داد و نوید شمس توانست در مسابقات جهانی به مدال برسد. شمس در رقابت‌های کانتندر مجارستان مدال برنز گرفت. همچنین شاهد مدال‌آوری ملی‌پوشان پاراتنیس در مسابقات بحرین هم بودیم.

نمایندگان دختر و پسر تنیس روی میز جوانان در بازی‌های پاراآسیایی منامه بحرین، موفق به کسب یک مدال طلا و ۳ نقره و ۲ برنز شدند.

رییس فدراسیون تنیس روی میز عنوان کرد: در این چند روز اخیر شاهد ارتقای رنکینگ جهانی نوید شمس به رتبه سوم جوانان جهان بودیم. البته همه تنیسورها رشد داشتند اما شمس در طول دوران زندگی قهرمانی خود در رده نونهالان و نوجوانان طلای جهانی را کسب کرده است.

وی اضافه کرد: در این مدت مهم‌ترین اعزام‌هایی که داشتیم به انتخابی المپیک، بازی‌های المپیک توکیو، رقابت‌های قهرمانی آسیا، جهان و قهرمانی پاراآسیایی جوانان بود. در این مدت از عملکرد نمایندگان کشورمان بازان راضی بودم زیرا با توجه به شرایط موجود بخوبی توانستند در رقابت‌های مختلف بدرخشند.

قارداشی یادآور شد: کسب مدال طلا و برنز هوپس (طرح بین‌المللی است که در تمامی کشورهای جهان برگزار می‌شود و روش بسیار خوبی برای استعدادیابی به شمار می‌رود) پسران و دختران در مسابقات جهانی نونهالان در اردن حاصل استعدادیابی است که در چهار سال گذشته انجام دادیم و اکنون نتایج آن را می‌بینیم.

وی اظهار داشت: در ۲ مسابقه خیلی مهم قهرمانی جوانان آسیا در سال ۱۳۹۹ و  قهرمانی جوانان و نوجوانان آسیا در سال جاری باید شرکت می‌کردیم اما این رقابت‌ها به دلیل پاندومی کرونا لغو شد. صد درصد اگر بازیکنان ما در این مسابقات شرکت می‌کردند به مدال می‌رسیدیم. هر چند مسابقات جهانی در رده بزرگسالان هم لغو شد اما شانس مدال نداشتیم.

رییس فدراسیون تنیس روی میز گفت: اکنون بازیکنان باید به تورنمنت بین‌المللی عمان اعزام شوند و در سال آینده هم رویداد مهم رقابت های جوانان و نوجوانان آسیا و بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ گوانگژو چین را در پیش داریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha