هفت طرح عمرانی و اقتصادی در کشت و صنعت مغان در دست اجرا ست

اردبیل-ایرنا- مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: هفت طرح عمرانی و اقتصادی در این شرکت با اعتبار ۳۳۰ میلیارد ریال در دست اجرا است.

اسدالله محسن زاده روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: احداث جایگاه گاو خشک  به مساحت ۲۴ هزار متر مربع، تکمیل و راه‌اندازی گلخانه یک هکتاری جهت نگهداری و پرورش نهال‌های میوه ارسالی از کشور صربستان به صورت قرنطینه، پروژه زهکشی اراضی بخش ۶، سیلو خندقی ۲۰ هزار تنی واقع در ۳ هزار راسی مجتمع دامپروری، تبدیل اراضی بایر به دایر از طریق تسطیح اراضی در بخش ۶، تسطیح اراضی غیرقابل کشت شرکت جهت کشت درخت صنوبر واقع در بخش ۹ و پروژه آبیاری تحت فشار کلاسیک برای اراضی مابین سنترپیوت واقع در بخش های ۶ و ۷ به مساحت ۶۵۰ هکتار از جمله پروژه های عمرانی و اقتصادی شرکت می‌باشد.

وی افزود:  با تخصیص بیش از ۱۸۱ میلیارد ریال اعتبار از محل منابع داخلی شرکت بخش عمده ای از طرح ها در دهه فجر  امسال افتتاح و به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

به گفته وی ، سه مورد از این طرح‌ها در مرحله تکمیل است واحداث جایگاه گاو خشک برای ایستگاه سه مجتمع دامپروری به مساحت ۴ هزار و ۸۰۰ متر مربع دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است که بیش از ۸۷ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای آن تخصیص یافته است.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان  حجم عملیات پروژه آبیاری تحت فشار کلاسیک را ۲۰۰ هکتار اعلام کرد و گفت: با توجه به کاهش نزولات آسمانی ، تشدید مشکل آب و مدیریت بهینه آب موجود ، اجرای طرح های آبیاری تحت فشار کلاسیک با هدف افزایش بهره وری و راندمان تولید در دستور کار قرار گرفته است.
هفت طرح عمرانی و اقتصادی در کشت و صنعت مغان در دست اجرا ست

محسن زاده گفت:برای اجرای  طرح آبیاری تحت فشار در سطح ۶۵۰ هکتار ،  ۴۱ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته که تا کنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با داشتن اراضی وسیع زراعی، ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغات میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه‌های قند، لبنیات، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر از شرکت‌های منحصر بفرد کشور محسوب می‌شود.

این شرکت در اجرای قانون خصوصی‌سازی در سال ۱۳۸۸ در لیست واگذاری‌ها قرار گرفت و بعد از چهار فقره آگهی درسال ۱۳۹۷ به بخش خصوصی واگذار شد.

این واگذاری با توجه به اعتراض‌هایی که بدنبال داشت در شانزدهم مهرماه سال ۱۳۹۹ با پنج رای موافق و یک رای مخالف هیات داوری ابطال شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha