جمهوری آذربایجان ۲۱ زندانی ایرانی را از مرز آستارا تحویل داد

آستارا - ایرنا - جمهوری آذربایجان ۲۱ زندانی ایرانی را برای دومین بار در سال جاری، با حضور جمعی از مقامات مرزبانی و قضایی، از طریق گمرک آستارا به مسئولان ایرانی تحویل داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ سرپرست فرمانداری آستارا روز چهارشنبه در بازدید از تحویل زندانیان در پل مرزی این شهرستان گفت: انتقال زندانیان بر اساس موافقت نامه مبادله زندانیان بین دو کشور انجام شد و ۱۸ زندانی مرد برای سپری کردن مرحله قرنطینه به زندان حویق تالش و سه زندانی زن نیز به زندان لاکان رشت منتقل شدند.
سعید میرقربانی اظهار کرد: اغلب این افراد به اتهام قاچاق و حمل، خرید و فروش مواد مخدر زندانی شده بودند و بقیه دوران محکومیت خود را در زندان های کشورمان سپری خواهند کرد و امکان ملاقات زندانیان با خانواده هایشان و اجرای عادلانه قانون در مورد آنها، از هدف های انتقال زندانیان است.
وی ادامه داد: از سال ۱۳۷۸ قرارداد انتقال محکومان بین ایران و جمهوری آذربایجان اجرا می شود و هموطنان برای سفر به جمهوری آذربایجان، از طریق گمرک و با طی مراحل قانونی اقدام و سپس مدت اقامت خود را ثبت کنند تا مشمول جرائم نقدی و حبس نشوند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و گمرک در سه مرز زمینی، دریایی و ریلی آن به صورت شبانه روزی دایر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha