هدف معاونت آموزشی وزارت بهداشت تقویت دانشگاه مجازی علوم پزشکی است 

تهران- ایرنا- معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هدف معاونت آموزشی تقویت دانشگاه مجازی علوم پزشکی از نظر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است و از لحاظ جذب اعضای هیات علمی، سهمیه خوبی به این دانشگاه اختصاص خواهد یافت.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از وبدا، ابوالفضل باقری فرد در آیین تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید دانشگاه علوم پزشکی مجازی افزود: ماهیت جلسات تودیع و معارفه در این دانشگاه متفاوت است؛ زیرا کسی که تودیع می شود عملا خداحافظی نمی کند؛ بلکه به گونه ای با سیستم همکاری علمی دارد. این دانشگاه یک نهال پنج ساله است که همه کارکنان این دانشگاه در به وجود آمدن آن نقش داشتند.

وی گفت: گاهی انسان در زندگی برای انجام ندادن کاری حسرت می‌خورد و گاهی بالعکس است و از انجام کاری در سال های گذشته احساس خرسندی دارد و تاسیس دانشگاه مجازی از نوع دوم است؛ زیرا اهمیت این دانشگاه در سال ۹۸ و بعد از شیوع کرونا در وزارت بهداشت و معاونت آموزشی مشخص شد و دانشگاه‌ مجازی باوجود همه مشکلات و حاشیه‌ها وظیفه خود را به خوبی انجام داد.

باقری فرد گفت: ایجاد یک موسسه، سازمان و یک دانشگاه معمولا کار بسیار دشواری است و همیشه گام اول، سخت ترین گام است. قطعا افراد زیادی زحمت کشیدند که جا دارد از زحمات همه افرادی که در تاسیس این دانشگاه همکاری کردند، قدردانی کنیم. لذا تغییرات، همیشه بد نیست؛ زیرا می‌تواند باعث تزریق انرژی جدید و حرکت شود.

وی خاطرنشان کرد: تغییرات همیشه به معنای کارکرد منفی نفر قبل نیست؛ زیرا در وزارت بهداشت کار ما مانند دویدن‌های امدادی است که با همکاری به ثمر می‌رسد و در نهایت به یک امتیاز جمعی دست می یابیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: در ابتدای دولت سیزدهم عده‌ای به دنبال تعطیلی دانشگاه مجازی بودند که با مشورت ها و اطلاعاتی که کسب شد جایگاه و اهمیت این دانشگاه برای مسئولین وزارت بهداشت مشخص شد. نگاه مثبت وزیر بهداشت با توجه به جایگاه آموزشی و دید وی نسبت به آموزش که همیشه از آن به عنوان اولویت یاد می‌کند یک فرصت است که باید از آن استفاده بهینه شود.

باقری فرد گفت: خوشبختانه دانشگاه مجازی کارهای بسیار زیادی در حوزه تولید محتواهای مجازی در آموزش انجام داده است که باید گسترش یابد و لازم است اقدامات اساسی در خصوص تولید و بکارگیری تکنولوژی های جدید آموزشی مانند شبیه سازها انجام دهد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه باید به گونه ای عمل کنیم که ایران جزو ۱۰ کشور برتر جهان در هوش مصنوعی قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: جایگاه پیشرفت هوش مصنوعی، در دانشگاه مجازی علوم پزشکی است.

وی تاکید کرد: هدف ما در معاونت آموزشی وزارت بهداشت، تقویت دانشگاه مجازی علوم پزشکی از نظر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است و از لحاظ جذب اعضای هیات علمی، سهمیه خوبی به این دانشگاه اختصاص خواهد یافت، اما انتظار داریم در سال‌های آتی این دانشگاه جهش جدی کند و این پیشرفت به سایر دانشگاه‌های کشور تسری یابد.

باقری فرد در پایان با تقدیر و تشکر از ناصر استاد رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی مجازی یادآور شد: شخصیت علمی وی شناخته شده است و از تجربیات وی در دانشگاه مجازی علوم پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی تهران استفاده خواهد شد.

آرش خجسته، استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طی حکمی از سوی وزیر بهداشت، به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مجازی منصوب شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha