سازمان لیگ فوتبال: باشگاه فجر سپاسی، زمین جایگزین ورزشگاه حافظیه را تعیین کند

شیراز-ایرنا- رییس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال با ارسال نامه‌ای به باشگاه فجر شهید سپاسی شیراز اعلام کرد که این باشگاه برای ادامه مسابقات در دور برگشت لیگ برتر، زمین جایگزین به جای ورزشگاه حافظیه شیراز تعیین کند.

در این نامه که چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ تصویر آن در اختیار ایرنا قرار گرفت آمده است : پیرو مشکلات پی در پی ناشی از ورزشگاه خانگی آن باشگاه (حافظیه شیراز) خصوصا مشکلات چمن و فضاهای مرتبط با اجرای  مسابقات، ضروری است برای مسابقات پیش رو در نیم فصل دوم ورزشگاه جایگزین و واجد شرایط را اعلا م کنید.

حیدر بهاروند افزود: بدیهی است نظر به عدم تامین زیر ساخت لازم و عدم مرغوبیت چمن آن باشگاه، تا اطلاع ثانوی برگزاری مسابقات لیگ برتر در ورزشگاه حافظیه شیراز امکان پذیر نمی باشد.

امیر حسین جوانی سرپرست تیم فجر سپاسی چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: قرار است با مدیران باشگاه جلسه ای بر گزارشود و در این باره تصمیم بگیریم.   

از آغاز مسابقات لیگ برتر مریبان و بازیکنان تیم های مختلف از زمین نامناسب ورزشگاه حافظیه به شدت انتقاد کردند تا بهانه خوبی برای نتیجه نگرفتن شود هر چند واقعا ورزشگاه حافظیه نامناسب است.

سازمان لیگ فوتبال: باشگاه فجر سپاسی، زمین جایگزین ورزشگاه حافظیه را تعیین کند
ورزشگاه حافظیه شیراز پس از باز سازی 

پس از صعود تیم فجر به لیگ برتر فوتبال،‌مسئولان سازمان لیگ فدراسیون فوتبال بارها از ورزشگاه حافظیه دیدن کردند و ایرادهایی هم گرفتند که اداره کل ورزش و جوانان فارس در این زمینه دست به کار شد و آنچه را مورد نظر سازمان لیگ بود برطرف کرد و سرانجام سازمان لیگ این ورزشگاه را برای انجام بازی های لیگ برتر تایید کرد اما هم اینک نامه نوشته  است که این ورزشگاه نمی تواند میزبان تیم ها در دور برگشت باشد.

ورزشگاه پارس شاید برای وقتی دیگر

ورزشگاه پارس شیراز که پس از افتتاح در سال ۹۶ تاکنون سه بار زیر کشت رفته و جواب نداده است هم اینک نیز زیر کشت است و بر اساس تصاویر دریافتی از این ورزشگاه می توان گفت به نظر نمی رسد که برای لیگ برتر آماده شود و حداقل یک سال زمان می برد تا چمن آماده شود مشروط به اینکه واقعا پیمانکار کار اساسی کرده باشد زیرا برخی از نقاط زمین به علت سرما دارای چمن نامناسب شده و به گفته دست اندرکاران، پیمانکار باید پاسخگو باشد، پیمانکاری که اداره کل ورزش و جوانان فارس پس از بازدید از کارهای گذشته اش در شهرهای دیگر، در نهایت کشت چمن نفرین شده ورزشگاه پارس را به او واگذار کردند.

 دیدار تیم های فجر شهید سپاسی شیراز و نساجی مازندران از هفته شانزدهم مسابقات لیگ برتر دوشنبه چهارم بهمن ماه در ورزشگاه حافظیه بر گزارمی شود و سپس لیگ برتر به مدت ۲۰ روز تعطیل می شود.

هم اینک در پایان نیم فصل فوتبال برتر تیم استقلال تهران با ۳۵ امتیاز بدون شکست و با داشتن بهترین خط دفاع و حمله صدرنشین است، تیم پرسپولیس با ۳۲ امتیاز دوم  و تیم سپاهان اصفهان هم با ۲۹ امتیاز سوم است.       

تیم نساجی مازندران با ۲۰ امتیاز در رده نهم جای دارد و تیم فجر هم با ۱۲ امتیاز سیزدهم است و خطر سقوط این تیم را تهدید می کند.

تیم نساجی مازندران هم با مشکل زمین مواجه است و دیدار های خانگی خود را تاکنون در شهرهای دیگر بر گزار کرده است ، که این درد به فجر سپاسی هم رسید.

در مسابقات فوتبال برتر باشگاه های ایران جام خلیج فارس ۱۶ تیم شرکت داند و پس از انجام ۳۰ بازی قهرمان لیگ برتر دوره بیست و یکم مشخص خواهد شد و دو تیم انتهای جدول هم راهی دسته یک می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha