امدادگران حادثه‌ علم‌کوه پس از یک هفته به آغوش خانواده بازگشتند

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد ونجات هلال احمر گفت: نجاتگرانی که برای امدادرسانی به ارتفاعات ۴۶۰۰ متری علم کوه اعزام شده بودند پس از یک هفته، امروز چهارشنبه به آغوش خانواده بازگشتند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور افزود: تیم امدادگران گرفتار شده در علم کوه که برای نجات دو کوهنورد عازم ارتفاع ۴۶۰۰ متری شده بودند، توسط بالگرد به منطقه امن منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات درخصوص حادثه برای کوهنوردان در علم کوه گفت: با توجه به اعلام حادثه برای دو کوهنورد در علم کوه، یک تیم کوهنوردی متشکل از امدادگران هلال احمر و کوهنوردان فدراسیون کوهنوردی به ارتفاع ۴۶۰۰ متری علم کوه اعزام شدند.

وی افزود: به علت شرایط سخت جوی هر دو کوهنورد جان خود را از دست دادند و به علت شرایط نامساعد جوی امکان اعزام بالگرد به ارتفاعات نیز در هفته گذشته ممکن نبود.

رئیس سازمان امداد ونجات خاطرنشان کرد: تیم امداد هوایی جمعیت هلال احمر امروز موفق شد تا امدادگران اعزامی را نجات داده اما شرایط برای انتقال پیکرهای کوهنوردان فراهم نبود که پس از پایدار شدن شرایط جوی، پیکر این عزیزان نیز منتقل خواهد شد.

به گفته ولی‌پور، با حضور مسئولان سازمان امداد ونجات، فدراسیون کوهنوردی و سرپرست فنی عملیات، اعضای تیم اعزامی به علم کوه که در شرایط سخت بر روی گرده المان ها عملیات انجام دادند به آغوش خانواده بازگشته و مورد استقبال خانواده دو کوهنورد جان باخته در این حادثه قرار گرفتند.

وی تاکید کرد: همچنین برای انتقال پیکرها برنامه ریزی شد تا نسبت به تشریح محل قرارگیری پیکرها و سناریوهای دسترسی و انتقال آنها در ایمن ترین مکان ممکن اقدامات لازم انجام شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha