خانواده‌ها آسیب‌های فضای مجازی بر کودکان را جدی بگیرند

اهواز - ایرنا - رئیس پلیس فتا خوزستان با بیان اینکه امروزه اکثر کودکان به سمت فضای مجازی گرایش دارند گفت: پیشرفت سریع فضای مجازی خطرات جدی برای کودکان دارد لذا خانواده ها باید با افزایش سطح دانش سایبری عملکرد کودک خود را کنترل کنند.

به گزارش ایرنا سرهنگ کارآگاه علی حسینی چهارشنبه در نشست خبری" پویش کودکان سایبری " که در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد افزود: عمده دلیل اعتیاد کودکان به فضای مجازی دور بودن از فضای فیزیکی خانواده است.

وی خاطرنشان کرد: والدین باید با افزایش ارتباط فیزیکی با کودکان سعی بر ایجاد فضایی داشته باشند تا کودکان تمایل بیشتری به حضور در جمع پیدا کنند.

رییس پلیس فتا خوزستان افزود: خانواده باید امنیت فضای مجازی را برای کودک خود شناسایی و تامین کند تا کودک بیاموزد تهدیدها و مشکلات خود را با والدین مطرح کند.

سرهنگ کارآگاه حسینی با بیان اینکه باید حریم خصوصی را به فرزندان خود آموزش دهیم تصریح کرد: با آموزش حفاظت از حریم خود و دیگران به کودکان باید به آنها بیاموزیم که اسرار خانواده را در فضای مجازی به اشتراک نگذارند.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان همچنین با بیان اینکه در بستر شبکه های مجازی دختران بیشتر آسیب می بینند با اشاره به آسیب ناشی از بازیهای رایانه ای به کودکان گفت : کودکانی که همیشه با بازی های رایانه ای درگیرند به انزوا و درون گرایی متمایل شده و در برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران ناتوان خواهند بود.

وی در ادامه هدف از برپایی این پویش را  بررسی موارد مرتبط با کودکان از قبیل کودکان و اعتیاد به فضای مجازی و اینترنت ، ارتباط والدین و کودکان، آموزش فرزندان در فضای مجازی، کودکان و ایمنی در آموزش مجازی و پیشگیری از آسیب‌های روحی و روانی ناشی از فضای مجازی عنوان کرد.

وی ایجاد مسئولیت‌پذیری اجتماعی ، توجه به هشدارهای پلیسی در وب‌سایت پلیس فتا و شبکه آموزشی شاد را از دیگر اهداف برپایی این همایش برشمرد و با اشاره به صفحه کودک در سایت پلیس فتا به آدرس https:‎//cyberpolice.ir/cyberkids  گفت: والدین و کودکان می توانند با مراجعه به صفحه مذکور و عضویت در آن از آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به کودک همچنین آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی مطلع شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha