سهم ایران در برخورداری از دانشجویان بین المللی ۱.۷ درصد است

قزوین-ایرنا- معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس سازمان امور دانشجویانگفت: سهم ایران از بین ۶ میلیون دانشجوی بین المللی در دنیا که مشغول تحصیل در کشورهای مختلف هستند، ۱.۷ درصد است.

به گزارش ایرنا، هاشم داداش پور روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، افزود: رسالت این دانشگاه بین المللی از سال های گذشته، تعریف و تدوین شده است در حالی که تا رسیدن به نقطه مطلوب در این حوزه، فاصله زیادی دارد.

وی با اشاره به ۶ میلیون دانشجوی بین المللی در دنیا و سهم ۱.۷ درصدی ایران از این رقم، گفت: از این میزان ۱۷۷ نفر در قزوین مشغول به تحصیل هستند که نشان می دهد دانشگاه امام در حوزه بین المللی در جای خود قرار ندارد و از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست.

رییس سازمان امور دانشجویان گفت: امیدواریم در دوره مدیریتی جدید دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) این دانشگاه به مسیر اصلی خود بازگردد.

این مسوول اظهار داشت: پیشنهاد داریم در جهت تقویت جایگاه دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) ۲۰ درصد از سهم جذب دانشجویان بین المللی به این دانشگاه اختصاص یابد.

رییس سابق دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز در این مراسم گفت: مسوولیت ها یک فرصت از جانب خداوند است و باید افرادی که مسوولیت می پذیرند تمام تلاش خود را برای خدمت به مردم و حرکت در مسیر جلب رضایت خداوند به کار بگیرند.

ابوالحسن نایینی ادامه داد: در هشت سال گذشته این دانشگاه با تلاش همکارانم در تمامی حوزه ها پیشرفت خوبی داشت که قراگیری در رتبه سیزدهم دانشگاه های کشور، حضور در بین چهارمین دانشگاه برتر ایران در بین دانشگاه های جوان دنیا و درخشش چندین باره اساتید در فهرست دانشمندان برتر جهان از جمله آنها بوده است.

این مسوول سابق دانشگاهی همچنین گفت: افزایش ۳۰ هزار متری فضاهای آموزشی،تحقیقاتی و رفاهی،رشد رشته های تحصیلات تکمیلی و افزایش سرانه تولید مقاله از ۵۷ صدم به سه درصد نسبت به سال ۹۲ از دیگر توفیقات کسب شده دانشگاه در این مدت بوده است.

نایینی همچنین خطاب به سرپرست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: من امروز ویرانه به شما تحویل نمی دهم.

سرپرست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز در این مراسم گفت: از خدمات ارزشمند همه روسای پیشین دانشگاه به ویژه رییس سابق این مجموعه قدردانی می کنم.

سید علی قاسم زاده اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند دانشگاه بین المللی امام (ره) آبروی نظام است که این مایه افتخار ما دست اندرکاران این دانشگاه بوده و رسالت ما را در انجام وظایف خود بسیار سنگین کرده است.

قاسم زاده اظهار داشت: برای تحقق حرکت این دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی دست یاری خود را به تمامی مسوولان ملی و استانی دراز می کنیم.

وی اظهار داشت: قرارگیری دانشگاه در بین برترین دانشگاه های جامع کشور، حضور در بین ۱۰ دانشگاه کشور در جذب دانشجویان خارجی، تقویت استقلال مالی دانشگاه و بازگرداندن دانشگاه به رسالت اصلی خود که همانا خوداتکایی علمی و تقویت و نشر معارف علمی و دینی است و تقویت آموزش های مهارتی و کارآفرینی از جمله چشم اندازهای ما در دوره مدیریتی جدید این دانشگاه به شمار می رود.

در پایان این مراسم از خدمات ابوالحسن نایینی تجلیل و سید علی قاسم زاده به عنوان سرپرست این دانشگاه معرفی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha