روز پنجشنبه چهارمحال و بختیاری برفی می‌شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری از ورود یک سامانه بارشی زودگذر به این استان خبر داد و گفت: این سامانه از روز پنجشنبه تا صبح جمعه منجر به بارش برف در برخی از نقاط استان می‌شود.

مهران چراغپور روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت وزش باد به نسبت شدید تا شدید، کولاک برف، مه گرفتگی و کاهش دید پدیده غالب در استان خواهد بود.

وی تصریح کرد: این سامانه بارشی بیشتر نقاط استان به ویژه نیمه غربی شامل شهرستان‌های کوهرنگ، اردل، بخش‌هایی از لردگان، خانمیرزا، فارسان، کیار و بروجن و ارتفاعات و گردنه‌های برف‌گیر را دربر می‌گیرد.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با هشدار نسبت به لغزندگی، یخبندان سطح جاده‌ها و اختلال در ترددها، خاطرنشان کرد: در روزهای پنجشنبه و جمعه در هنگام تردد جاده‌ای به همراه داشتن تجهیزات زمستانی ضروری است و توصیه می‌شود در این مدت از صعود به ارتفاعات جلوگیری شود.

چراغپور، میانگین بارش‌های سال آبی جاری استان را ۲۶۵ میلیمتر اعلام کرد و گفت: این بارش‌ها در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلندمدت ۲ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، همچنین استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
۹۶.۱ درصد مساحت استان درگیر خشکسالی است و این موضوع بر اُفت ذخایر آب زیرزمینی به‌شدت تاثیر گذاشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha