دمای هوای همدان به ۱۹ درجه زیر صفر رسید

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت که در پی فعالیت یک سامانه بارشی طی چند روز گذشته در این استان، دمای کمینه (شبانه) هوا در شهر همدان به ۱۹ درجه سانتیگراد زیر صفر کاهش یافت.

«محمدحسن باقری شکیب» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری، سرمای شدید، افزایش ابر و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: از فردا پنجشنبه با ورود یک سامانه ضعیف، موج جدیدی از ریزش های خفیف برف به مدت یک روز استان همدان را فرا می‌گیرد.

باقری شکیب تصریح کرد: سامانه بارشی تا شامگاه پنجشنبه در آسمان استان فعال است و پس از آن، هوای استان تا چند روز صاف و پایدار است.

وی با اشاره به اینکه در مدت فعالیت این سامانه سرعت وزش باد افزایش می یابد، ادامه داد: در پی خروج این سامانه بارشی، دمای هوا در استان همدان به شدت افت می کند به طوری که دمای کمینه استان به ۲۰ درجه سانتیگراد زیر صفر کاهش می یابد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: به دلیل یخ زدگی و لغزندگی سطح معابر، رانندگان برای تردد در محورهای استان همدان زنجیر چرخ و امکانات گرمایشی را همراه داشته باشند. 

وی خاطرنشان کرد: اسدآباد با ۲ درجه سانتیگراد بالای صفر بیشترین دما و همدان با ۱۹ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین دمای هوا در استان همدان را در ۲۴ ساعت گذشته ثبت کردند.

باقری شکیب اظهار داشت: بیشینه دمای هوای شهر همدان در ۲۴ ساعت گذشته نیز  سه درجه سانتیگراد زیر صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha