همه امکانات مجموعه سپاه در اختیار سیل‌زدگان کرمان قرار دارد

کرمان - ایرنا - فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: فرمانده کل سپاه پاسداران مراتب امداد و کمک‌رسانی را ابلاغ کرده و تمامی مجموعه سپاه اعم از قرارگاه قدس، نیروی هوایی و دریایی و قرارگاه خاتم الانبیا سپاه ثارالله، دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز را از جمله ۲ فروند بالگرد به استان اعزام می‌کنند.

به گزارش ایرنا، سردار حسین معروفی روز چهارشنبه با حضور در مناطق سیل زده جنوب کرمان در جمع خبرنگاران بابیان اینکه حجم آب و سیلاب غیرقابل پیش‌بینی بود اظهارداشت: آب بسرعت وارد منطقه می شود، به خانه ها، مزارع و دام های مردم آسیب می زند اما خوشبختانه ماندگاری آن کم است.

وی با بیان اینکه اولویت اول خدمات رسانی و مراقبت از جان و نجات مردم است تصریح کرد: در قرارگاه‌های پشتیبانی جنوب و شرق، نیروهای سپاه مشغول فعالیت هستند و در شهرستان ریگان نیز بشدت مشکل داریم که شب گذشته شهروندان درگیر سیلاب را نجات دادیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهارداشت: پس از فروکش کردن سطح آب نخستین موضوع لایروبی خانه های مردم و شست و شوی اسباب و اثاثیه سیل‌زدگان خواهد بود.

وی با اشاره به لزوم سرعت بخشی امداد رسانی به مردم سیلزده بیان کرد: راه های مواصلاتی منطقه هر چه زودتر حتی به صورت موقت باید بازگشایی شوند تا ارتباط شهر و روستاهای دچار سیلاب برقرار شود.

سردار معروفی ادامه داد: سیل بندهایی که دچار آسیب شده اند باید موقتا اصلاح شوند تا در بارش های بعدی از بروز مشکلات جلوگیری به عمل آید.

وی با بیان اینکه توزیع غذای گرم بین مردم کلید خورده گفت: مسئولیت طبخ و توزیع غذا را برای سیل‌زدگان برعهده گرفته ایم و حدود ۹ هزار پرس غذای گرم تاکنون در منطقه توزیع شده و سعی داریم موکب های مردمی نیز فعال شوند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تاکید کرد: نیروهای جهادی هم در منطقه حضور دارند و تا پایان  بحران و سیل و تا زمانی که مردم نیاز به کمک داشته باشند، منطقه را ترک نمی کنیم.

به گزارش ایرنا، طی بارندگی های شدید چندروز اخیر خسارت سیلاب در نقاط مناطق جنوبی و شرقی استان کرمان زیاد برآورد شده است و تلاش برای امدادرسانی همچنان با حداکثر ظرفیت ادامه دارد.

جنوب کرمان یک هفته پیش نیز درگیر سیل شدید بود که خسارت های فراوانی را ایجاد کرده بود.

برای کسب جزییات بیشتر از میزان خسارت ها و وضعیت کنونی مناطق جنوبی و شرق کرمان از طریق مطالعه لینک خبرهای زیر اقدام کنید:

۲۵ هزار نفر نیازمند اسکان فوری در جنوب کرمان/ امکانات استان پاسخگو نیست

سیل بی‌سابقه ۴۰ ساله در شرق کرمان/دسترسی به ۷۵ روستا هنوز میسر نیست

۵ هزار خانوار روستایی کرمان درمحاصره سیل/تخلیه ۶ روستا و فرونشست درشهر عنبرآباد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha