افزایش نرخ کرایه تاکسی در شهر رشت از سوی رانندگان تخلف است

رشت - ایرنا - رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت با اشاره به تصویب افزایش میانگین ۲۵ درصدی کرایه تاکسی در این شهر و ارایه آن به فرمانداری برای تایید گفت: تا قبل از اعلام رسمی هرگونه افزایش قیمت کرایه تاکسی در شهر رشت از سوی رانندگان تخلف است.

مسعود عباس نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: لایحه افزایش کرایه تاکسی ماه گذشته از سوی شهرداری رشت ارایه و در کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت بررسی و رای موافق آورد و پس از آن در صحن شورا نیز به تصویب اعضا رسید.

وی با بیان اینکه تمام مصوبات شورای اسلامی رشت برای تایید به فرمانداری شهرستان رشت ابلاغ می شود، اضافه کرد: مصوبه افزایش میانگین ۲۵ درصدی کرایه تاکسی نیز همانند سایر مصوبات به فرمانداری ارایه شده‌ است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت با تاکید بر اینکه تا قبل از اعلام رسمی هرگونه افزایش قیمت کرایه تاکسی در شهر رشت از سوی رانندگان تخلف است، خاطر نشان کرد: رانندگان تاکسی باید همچنان همان نرخ گذشته را دریافت کنند.

عباس نژاد اظهار داشت: فرمانداری شهرستان رشت در صورت تایید این مصوبه، آن را به شورای اسلامی رشت ابلاغ می‌کند، شورا نیز به شهرداری و شهرداری نیز به سازمان مدیریت حمل و نقل و بار و مسافر واحد تاکسیرانی ابلاغ خواهد کرد، رانندگان تاکسی نیز موظفند که نرخ جدید را در پشت شیشه خودرو نصب کنند.

وی با بیان اینکه مسافران در صورت مشاهده تخلف افزایش کرایه تاکسی در شهر رشت می‌توانند با شماره ۱۳۷ تماس گیرند، اضافه کرد: به محض دریافت گزارش رانندگان متخلف فراخوان می شوند و در کمیته انضباطی موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد ضمن اینکه در این کمیته بسته های تنبیهی و ارشادی در نظرگرفته شده‌ است.

وی با اشاره به هزینه‌های بالای استهلاک تاکسی و مشکلات درآمدی برای رانندگان تاکسی بیان داشت: کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت و اعضای شورای اسلامی این شهر تمام جوانب افزایش قیمت تاکسی را در نظر گرفته و در تصویب مبلغ افزایش کرایه به شهروندان نیز توجه شده‌است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت با بیان اینکه افزایش نرخ کرایه تاکسی هر ساله قبل از سال جدید در اسفندماه اجرا می‌شود، اضافه کرد: قانون اجازه داده که هر ۶ ماه افزایش نرخ تاکسی انجام شود اما در سال جاری این نخستین افزایش نرخ در این شهر است.

بر اساس آمارهای موجود، نزدیک به ۶ هزار تاکسی در رشت  موجود است که از این تعداد حدود چهار هزار خودروی تاکسی فعالیت دارند.

رشت دارای حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت است که در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha