برنامه درسی «طراحی طلا و جواهر» در مقطع کارشناسی ارشد تصویب شد

تهران - ایرنا - برنامه درسی «طراحی طلا و جواهر» وبرنامه درسی «تکنولوژی آموزشی گرایش آموزش افراد با نیازهای ویژه» در مقطع کارشناسی ارشد به تصویب شورای تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علم و آموزش ایرنا، جلسه ۲۰۸ شورای تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست غلامعلی حدادعادل برگزار شد.

در این جلسه حداد عادل، موضوع طلا و جواهر را به عنوان بستری برای معرفی فرهنگ و تمدن ایران و اسلام با اهمیت بسیار بالایی ارزیابی کرد و افزود: تاسیس این رشته در عرصه فرهنگ و تمدن ایران اسلامی می‌تواند نقش موثری داشته باشد.

در ادامه این جلسه محمود گلابچی مجری و طراح برنامه «طراحی طلا و جواهر» ماحصل پژوهش خود و جلسات با کارگروه و کمیسیون‌های مربوطه را تشریح کرد و در پایان جلسه، این برنامه درسی به اتفاق آرا به تصویب رسید.

 همچنین در ادامه جلسه دکتر جلالی دبیر کارگروه و دکتر زارعی زوارکی مجری و طراحی برنامه «تکنولوژی آموزشی با گرایش آموزش افراد با نیازهای ویژه» درخصوص فرآیند بررسی برنامه و جلسات دانشگاه و کارگروه‌ها و کمیسیون‌های مربوطه را تبیین کردند و در نهایت این برنامه به اتفاق اکثریت آرا به تصویب رسید.

در جلسه ۲۰۸ شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب، عبدالله معتمدی رییس دانشگاه علامه طباطبایی به نمایندگی کارگروه روانشناسی مقطع کارشناسی ارشد را مطرح کرد.

کلیات این برنامه درسی در این جلسه به تصویب رسید و بررسی سر فصل ۵ و عناوین درسی به جلسه بعد موکول شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha