تکمیل طرح‌های کشاورزی استان همدان به هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

همدان- ایرنا- مدیر برنامه و بودجه سازمان جهادکشاورزی استان همدان گفت که تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های بخش کشاورزی این استان نیازمند اختصاص افزون بر هزار میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان، «جعفر مصباحی» با بیان اینکه استان همدان دارای ۳۰ طرح در قالب ۱۰ عنوان طرح نیمه تکمیل است، افزود: این طرح ها از طرف سازمان جهادکشاورزی برای پیگیری تامین اعتبار به استانداری و سازمان برنامه‌وبودجه استان‌ همدان اعلام شده است.

وی اظهار داشت: طرح های نیمه تکمیل حوزه جهادکشاورزی دارای ردیف ملی یا استانی است و در صورت تامین اعتبار طی ۲ یا سه سال آینده قابلیت تکمیل و بهره برداری پیدا می کنند.

مدیر برنامه و بودجه سازمان جهادکشاورزی استان همدان تاکید کرد: با تکمیل این طرح ها زمینه بهره برداری موثر کشاورزان از مزایای آن همچون بهره‌وری آب، تولید محصولات گلخانه‌ای و دامی و اصلاح باغات فراهم می شود.

مصباحی با اشاره به اینکه همچنین اجرای ۲۳ طرح در استان پیش بینی شده که نیازمند سرمایه گذاری است، گفت: این طرح ها با توجه به اختصاص تسهیلات بانکی و دیگر اعتبارات پیش بینی شده به طور حتم طی ۲ یا سه سال آینده تکمیل و آماده بهره برداری می شوند.

به گفته وی، تکمیل این ۲۳ طرح حوزه جهاد کشاورزی می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش تولید محصولات صنایع تبدیلی، دام و شیلات و محصولات گلخانه‌ای استان همدان داشته باشد.

مدیر برنامه و بودجه سازمان جهاد کشاورزی استان همدان اظهار داشت: پنج هزار و ۶۶۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری به همراه تسهیلات ارزی به میزان بیش از سه میلیون یورو برای بهره برداری این ۲۳ طرح حوزه کشاورزی استان همدان نیاز است که با اجرای این طرح ها زمینه اشتغال بکار ۲ هزار و ۱۱۷ نفر در استان فراهم می شود.

استان همدان با داشتن ۴.۴ درصد از تولیدات بخش کشاورزی، یکی از قطب های مهم کشاورزی کشور است به نحوی که بخش کشاورزی ۲۹ درصد اشتغال و ۲۵ درصد ارزش افزوده فعالیت های اقتصادی این استان را به خود اختصاص داده است.

 بخش کشاورزی استان همدان همچنین ۵.۴ درصد از تولیدات و ۴.۳ درصد از ارزش افزوده بخش کشاورزی کشور را به خود اختصاص داده است.

استان همدان دارای ۶۹۲ هزار هکتار زمین زراعی(آبی و دیم) و ۱۱۷ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha