۲۹ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۴
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 84618896
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه برفی با هسته سرد وارد ایلام می شود

ایلام - ایرنا - کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: سامانه بارشی زودگذر با هسته سرد از بامداد امشب وارد استان می شود.

ساسان رستمی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فعالیت این سامانه طی روز پنجشنبه است و اواخر وقت فردا نیز از استان خارج می شود و شدت فعالیت آن در مناطق شمالی بیشتر از سایر نواحی استان است.

وی افزود: باتوجه به اینکه این سامانه دارای هسته سرد است، بارش ها در مناطق سردسیر و ارتفاعات به صورت برف، در نقاط معتدل به شکل برف و باران و در نواحی گرمسیری هم بارانی خواهد بود.

کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام یادآور شد: به علت وزش باد به نسبت شدید در روز پنجشنبه و کاهش محسوس دما، روز جمعه یخبندان شدیدی در نقاط برف گیر رخ می دهد که این یخبندان به تدریج از روز شنبه کمتر می شود.

رستمی تاکید کرد: جو استان از روز جمعه تا اواسط هفته آینده پایدار است و از شدت یخبندان و افت دمای هوا نیز کاسته می شود.

کارشناس پیش بینی هواشناسی استان ایلام ادامه داد: باتوجه به یخبندان شدید در روز جمعه باید کشاورزان نسبت به عایق بندی تاسیسات چاه های آب، گلخانه ها، باغات، مزارع و دامداری و مرغداری ها توجه کنند، به علت لغزنده بودن مسیرهای مواصلاتی و وجود مه رانندگان در خصوص رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از زنجیر چرخ اهتمام ورزند و دستکاه های عضو ستاد بحران و کمیته پیشگیری استان آماده مدیربت وضعیت موجود باشند.

به گزارش ایرنا، از پنجشنبه هفته گذشته که سامانه بارشی وارد استان ایلام شد تا روز سه شنبه و خروج سیستم از جو استان، موموری از توابع شهرستان آبدانان با ۱۱۳ میلیمتر بیشترین دریافت نزولات جوی و مهران با ۲.۶ میلیمتر کمترین ریزش را داشته و میزان دریافت های شهر ایلام هم ۳۱.۵ میلیمتر بوده است.

کاهش دما و یخبندان باعث شد به صلاح دید ستاد بحران استان و کمیته پیشگیری فعالیت مراکز آموزشی و ادارات از روز دوشنبه تا امروز با تاخیر انجام شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha