۲۹ دی ۱۴۰۰،‏ ۹:۱۲
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 84618767
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

معاون وزیر علوم: یزد، قطب فناوری و نوآوری کشور است

یزد - ایرنا - معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه یزد، قطب فناوری و نوآوری کشور محسوب می گردد در خصوص ارتقاء مرکز نوآوری دانشگاه اردکان به پردیس علم و فناوری و در نهایت به پارک علم و فناوری قول مساعد داد.

به گزارش ایرنا دکتر علی خیرالدین سه شنبه شب در آیین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید دانشگاه اردکان یزد، شرکت های دانش بنیان را بستر خوبی جهت تحقق دانشگاه های نسل چهارم عنوان کرد و افزود: از ۶۵ هزار شغل ایجاد شده در شرکت های دانش بنیان، ۵۰ هزار شغل مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاهی است و امیدواریم با اجرای طرح «دست یار فناوری» جهت ورود بهتر دانشجویان به بازار کار تحول بزرگی ایجاد شود.

وی یکی از مشکلات کشور را خام فروشی و خام سوزی عنوان  و گفت: چنانچه در قالب سامانه نظام ایده ها و نیازها، نیازهای کشور رسم و در کنارش نقشه توانمندی ها و ایده ها را هم رسم کنیم می توانیم با توجه به شرایط هر منطقه، فناوری هایی را بیاوریم که بتوانیم از آن استفاده حداکثری داشته باشیم.

خیرالدین همچنین اظهار امیدواری کرد: با تلاش و مسئولیت پذیری دانشگاهیان، همانطور که ایران درتولید علم رتبه اول منطقه را دارد در فناوری و نوآوری نیز به جایگاهی شایسته در منطقه و جهان برسد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به اینکه شهرستان اردکان در بسیاری از محورهای صنعتی به قطب کشور تبدیل شده گفت: انتظار داریم که یک پارک علم و فناوری فعال در منطقه داشته باشیم تا شاهد ارزش افزوده و تجاری سازی محصولات صنعتی و غذایی به ویژه محصولات کنجدی باشیم.

محمد رضا دشتی اردکانی همچنین با قدردانی از زحمات دکتر فاطمه بهجتی رئیس سابق دانشگاه برای دکتر احمد فتاحی سرپرست جدید دانشگاه اردکان آرزوی موفقیت در پیشبرد امور دانشگاه کرد.

دانشگاه اردکان در سال ۱۳۸۸ تاسیس شد و در حال حاضر ۲ هزار و ۶۰۰ دانشجو و ۹۰ نفر عضو هیات علمی دارد، در این واحد دانشگاهی ۴۴ کد رشته تحصیلی دایر است.

مرکز شهرستان ۱۳۵ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha