نایب رییس فدراسیون تنیس: حضور تنیسور زن ایران در گرند اسلم افتخار بزرگی است

تهران- ایرنا- نایب رییس فدراسیون تنیس گفت: حضور مشکات الزهرا صفی تنیسور جوان برای نخستین بار در مهمترین رقابت های تنیس آزاد جهان افتخار بزرگی برای ایران است.

مهرافزا منوچهری روز جمعه در گفت و گو با ایرنا درباره نخستین اعزام یک تنیسور زن به رقابت های گرند اسلم گفت: مشکات الزهرا صفی تنیسور جوان کشورمان موفق شد با کسب حد نصاب لازم به عنوان ۱۰۰ تنیسور برتر دنیا معرفی شود و اکنون داری رنکینگ ۶۸ جهان است که به مهمترین رقابت های تنیس آزاد استرالیا موسوم به گرنداسلم دعوت شده است و هرساله در ملبورن برگزار می شود.

وی ادامه داد: حضور یک تنیسور زن ایران برای نخستین بار در این رویداد افتخار بزرگی برای کشور است و از این منظر گام های بزرگی در تنیس برداشتیم و از طرفی سطح کیفی بازیکنان به ویژه در دختران افزایش داشته است. صفی  دوشنبه به استرالیا اعزام شد که این رویداد از ۲۹ دی آغاز می‌شود و او در جدول اصلی مسابقات حضور دارد.

نایب رییس فدراسیون تنیس اضافه کرد: دختران تنیسور یک ماه پیش رقابت های غرب آسیا  عنوان پنجمی را کسب کردند و اسفندماه به رقابت های تنیس جوانان سریلانکا زیر۱۴ و ۱۶ اعزام می شوند. همین بازیکنان هم در  مسابقات بیلی جین کینگ موسوم به (فدکاپ)  در اردیبهشت سال آینده به مالزی اعزام خواهند شد که رویداد پیش تر به دلیل کرونا لغو شده بود.

منوچهری افزود: اکنون بیشتر بازیکنان تنیس زنان جوانان هستنند که رده سنی بین ۱۶ تا ۲۱ سال است و امیدهای زیادی داریم، اگر اعزام های متعددی داشته باشیم تا بتوانند رنکینگ کسب کنند. البته با شرایط موجود سخت است اما فدراسیون سخت تلاش  کرده است و وزارت ورزش و کمیته المپیک حمایت می کند تا موفقیت ها تداوم یابد.

وی درباره اعزام تنیسورها به بازی های آسیایی ۲۰۲۲ چین گفت: تلاش کردیم تا در بازی های آسیایی حضور داشته باشیم که اکنون به تصویب اولیه رسیده است و اگر قطعی شود تیم ملی تنیس برای دومین دوره متوالی به بازی های آسیایی اعزام می شود و باید به این رویداد راه یابیم زیرا ما رقابت رسمی در سال کم داریم و برای ایجاد انگیزه تنیسورها ضروری است وقتی برای اولین بار یک دختر وارد رقابت های گرند اسلم می شود چرا نباید به بازی های آسیایی برود و الگویی برای همه دختران شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha