۲۹ دی ۱۴۰۰،‏ ۵:۵۷
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 84618668
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

حمله  جنگنده‌های ائتلاف سعودی به غیرنظامیان یمن

تهران - ایرنا - جنگنده های نیروهای متجاوز ائتلاف با تداوم حملات خود به صنعا و دیگر شهرهای یمن، شهروندان بی گناه، مناطق مسکونی و افراد غیر نظامی را هدف قرار دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه المسیره یمن، حملات جنگنده‌های نیروهای متجاوز ائتلاف به یمن بامداد امروز (چهارشنبه) ادامه یافت و طی آن مناطق مسکونی صنعا پایتخت این کشور، فرودگاه بین المللی این شهر و اطراف آن و سایر مناطق این کشور بمباران شد.   

این رسانه یمنی به نقل از خبرنگار خود در صنعا گزارش داد که حملات عربستان و امارات که با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی انجام می‌شود تاکنون ۱۳ بار مناطق مسکونی یمن و فرودگاه صنعا را حمله را با پروازهای مداوم شدیدا" بمباران کردند. 

بر اساس این گزارش، تاکنون طی ۲۴ ساعت گذشته جنگنده‌های متجاوز ائتلاف که گفته می‌شود بیشتر آن‌ها اماراتی بوده‌اند پنج بار به فرودگاه بین المللی صنعا و اطراف آن حمله کردند و چهار حمله دیگر به منطقه «عطان» و ساختمان آکادمی در خیابان فرودگاه در شهرستان الثوره انجام شده است. 

در همین حال منطقه جربان در شهرستان سنحان توسط این جنگنده‌ها بمباران شده است و یک حمله به منطقه خربه در سعوان در شهرستان بنی حشیش و  یک حمله به خیابان دانشکده نظامی در منطقه الروضه در شهرستان بنی الحارث انجام شد. 

یک منبع نظامی به خبرنگار المسیره گفت که حملات هوایی امروز نیروهای ائتلاف متجاوز به صنعا و سایر مناطق یمن توسط جنگنده‌های اماراتی انجام شده است. 

این شبکه یمنی با یادآوری اینکه حملات به صنعا به عنوان بخشی از تشدید هوایی ائتلاف انجام می‌شود، افزود:  طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۳ حمله توسط جنگنده‌های نیروهای متجاوز ائتلاف به مناطق مسکونی و فرودگاه صنعا و استان‌های مارب، الجوف، البیضاء، شبوه و الضالع انجام شده است. 

پیشتر خبرگزاری رویترز به نقل از منابع محلی گزارش داد که بر اثر حملات هوایی جنگنده‌های نیروهای متجاوز به یمن تا ساعات پایانی روز سه شنبه  ۱۴ شهروند غیر نظامی جان خود را  از دست دادند و یک ساختمان در صنعا ویران شد. 

یک منبع پزشکی و ساکنان به رویترز گفت که  در یکی از حملات هوایی به صنعا  منزل یک مقام پیشین ارتش یمن هدف قرار گرفت و منجر به کشته شدن او، همسرش، پسر ۲۵ ساله‌اش و دیگر اعضای خانواده وی و سایر افرادی که هنوز شناسایی نشده اند، شد. 

شبکه المسیره همچنین افزود که در حمله جنگنده‌های نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به صنعا یک منطقه مسکونی هدف قرار گرفت که منجر به کشته شدن  ۱۲ شهروند غیر نظامی از زنان و کودکان و مجروح شدن ۱۱ نفر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha