ترکیه ۳ هزار و ۲۵۰ نیروی امنیتی به قطر اعزام می‌کند

تهران - ایرنا - وزیر کشور ترکیه از اعزام سه هزار و ۲۵۰ نیروی امنیتی کشورش به قطر برای کمک به تامین امنیت مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ خبر داد.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا به نقل از رسانه‌های ترکیه، «سلیمان صویلو»  در جریان مراسمی در شهر ساحلی آنتالیا در جنوب ترکیه برگزار شد، اظهار داشت که کشورش قطری‌ها را برای تامین امنیت جام جهانی ۲۰۲۲ آموزش داده است. 

وی افزود: در طول این رویداد (جام جهانی) سه هزار نیروی امنیتی ترکیه همراه با ۱۰۰ نفر از نیروهای یگان ویژه، ۵۰ سگ بمب‌یاب به همراه مربیانشان، ۵۰ کارشناس خنثی‌سازی بمب و کارشناسان دیگر  مستقر خواهند شد. 

وزیر کشور ترکیه افزود: در مجموع حدود سه هزار و ۲۵۰ نفر از نیروهای ترکیه در رابطه با جام جهانی ۲۰۲۲ قطر که پیش بینی می‌شود بیش از یک میلیون تماشاگر از سراسر جهان در آن شرکت کنند در ماه‌های نوامبر و دسامبر ۲۰۲۲ به مدت ۴۵ روز در قطر فعالیت و برای ایجاد امنیت این مسابقات تلاش خواهند کرد. 

قطر از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ جام جهانی فوتبال که با حضور ۳۲ تیم در ۸ ورزشگاه برگزار خواهد شد را میزبانی خواهد کرد، . 

مقامات قطری پیش بینی می‌کنند که در طول برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تماشاگر  وارد این کشور شوند تا از تیم‌های کشور خود حمایت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha