بیش از ۵۱ هزار مستاجر زنجانی در نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند

زنجان - ایرنا - رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان گفت: ۵۱ هزارو ۵۰۰ نفر مستاجر این استان ثبت نام‌ خود را در سامانه نهضت ملی مسکن قطعی کردند.

بهزاد کردلو روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۲۸ مهر ماه سالجاری تا ۲۵ دی بیش از ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر مستاجر در استان زنجان با احتساب مجردان بالای ۲۳ سال در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند. 
به گفته وی، شهرستان زنجان بیشترین ثبت نام استان را با ۳۸ هزارو ۳۸ نفر در این طرح دارد که پس از این شهرستان ابهر با چهار هزار نفر ثبت نامی بالاترین متقاضی در نهضت ملی مسکن هستند.
رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان گفت: ثبت نام مجردان بالای ۲۳ سال  هم در طرح نهضت ملی مسکن از ۲۰ دی آغاز و این روند تا ۲۰ بهمن ادامه دارد.
کردلو ادامه داد: پالایش متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن شروع شده که تا ۲ ماه آینده پالایش به پایان خواهد رسید و پیامک تشکیل پرونده به متقاضیان واجد شرایط ارسال می‌شود.
وی افزود: سقف تسهیلات در مرکز استان  ۳۵۰ میلیون تومانی به بانک‌ها ابلاغ شده و  در حال انعقاد قرارداد برای پرداخت به برخی از پروژه‌ها هستیم.
رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان گفت: سقف تسهیلات برای شهرستان ابهر و سایر شهرها با جمعیت کمتر از ۱۰۰ هزار نفر ۳۰۰ میلیون تومان و برای روستاها نیز ۲۵۰ میلیون تومان تعیین شده است.
به گفته کردلو، تسهیلات در چهار مرحله با درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها پرداخت می‌شود که ۱۰ درصد از وام در زمان پایان پی و فوندانسیون، ۴۰ درصد دیگر پایان اسکلت و سقف، ۲۵ درصد پایان سفت کاری و ۲۵ درصد آن نیز در مرحله پایان نازک کاری است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha