۲۹ دی ۱۴۰۰،‏ ۷:۳۹
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 84618622
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

جاده زنجان - طارم بازگشایی شد

زنجان - ایرنا - معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: جاده شریانی زنجان به طارم که بر اثر کولاک و بارش سنگین برف مسدود شده بود با تلاش راهداران بازگشایی شد.

جواد یوسفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر جاده های زنجان - تهم - چورزق، دندی به تخت سلیمان و ابهر به خدابنده بر اثر کولاک شدید و نبود ایمنی برای تردد مسدود است.

به گفته وی، در حال حاضر تردد در همه جاده های کوهستانی استان با زنجیر چرخ امکانپذیر است.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: تردد در آزادراه های زنجان - تبریز، زنجان - قزوین، جاده ترانزیت زنجان - میانه، زنجان - خرم دره - ابهر ضمن همراه داشتن زنجیر چرخ امکانپذیر  بوده و  کولاک مقطعی  در بخش هایی از این مسیرها جریان دارد.
یوسفی ادامه داد: هموطنان از سفرهای غیرضروری در جاده های استان زنجان خودداری کنند.
 وی متذکر شد: رانندگان خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی، اعم از تجهیزات گرمایشی، پتو، مواد غذایی خشک و فاسد نشدنی مجهز کنند و از پر بودن باک بنزین اطمینان داشته باشند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: هموطنان هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند و از ترددهای غیرضروری در جاده های استان خودداری کنند.
یوسفی یادآوری کرد: در حال حاضر اکیپ راهداری در ۳۲ گردنه کوهستانی و صعب العبور به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می‌دهند.
وی افزود: رانندگانی که قصد تردد دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.
به گزارش ایرنا، ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha