فرماندار میناب: مردم روستاهای پایین دست سد استقلال میناب به نقاط مرتفع بروند

بندرعباس - ایرنا - معاون استاندار هرمزگان و فرماندار ویژه میناب گفت: اعلام شده افراد روستاهای پایین دست سد استقلال میناب را تخلیه کرده و به نقاط مرتفع بروند، اما این کار به علت تاخیر شرکت آب منطقه این استان در اعلام وضعیت دیر انجام شد.

مجید سلحشور سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امیدواریم بتوانیم سریع‌تر روستاها را تخیله کنیم برای اینکه دریچه‌های سد استقلال میناب اکنون باز شده که علت آن بالا بودن حجم سیلابی است که از سمت جنوب کرمان می‌آید.

وی که در روستای تمبک حضور داشت، ادامه داد: حجم سیلاب هر لحظه درحال افزایش بوده و بایستی روستاهای پایین دست تخلیه شوند که اکنون سه روستا تخلیه شده است اما اگر حجم سیلاب افزایش یابد همه روستاهای پایین دست سد استقلال میناب تخلیه شوند.

براساس اطلاعات منتشره هواشناسی هرمزگان میزان بارش از ۲۴ دی ماه تا ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه امروز در رودان ۱۹۰ میلی متر، میناب ۱۳۱ میلی متر، بستک ۱۲۴ و یک دهم میلی متر، حاجی آباد ۱۲۳ و پنج دهم میلی متر، پارسیان ۱۰۹ میلی متر، بندرعباس ۱۰۸ میلی متر، سیریک ۷۳ میلی متر، لاوان ۴۸میلی متر، بشاگرد ۴۵ میلی متر، قشم دریایی  ۳۷ و پنج دهم میلی متر بوده است.

ساکنان شهرستان خمیر هم شاهد ۳۳ و سه دهم میلی متر، بندرلنگه ۳۱ و ۹ دهم میلی متر، قشم فرودگاهی ۲۳ و هشت دهم میلی متر، کیش ۲۱ و هشت دهم میلی متر، سیری چهار و یک دهم میلی متر، ابوموسی سه و ۹ دهم میلی متر و جاسک ۲ و نیم میلی متر بوده اند.

روستاهای تمبک بالا و پایین ومازغ بالا و پایین در شهرستان میناب هم تخلیه شده‌اند و مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفته بود راه دسترسی ۱۰۵ روستا در بارندگی و طغیان رودخانه‌های فصلی مسدود شده است و برخی از روستاها با مشکل قطعی آب و برق هم روبه‌رو شده اند.

شهرستان میناب پر جمعیت ترین شهرستان استان هرمزگان بعد از بندرعباس است این شهرستان با پنج هزار و ۳۹۳ کیلومتر مربع مساحت و حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۹۵ کیلومتری مرکز استان قرار دارد که از شمال به رودان، از جنوب به بشاگرد و سیریک، از شرق به استان کرمان، از غرب به بندرعباس و دریای عمان  محدود شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha