دیدار معاون صندوق اعتباری هنر با میراث‌دار هنر نگارگری

تهران- ایرنا- معاون سرمایه‌گذاری و اقتصاد هنر صندوق اعتباری هنر با زینت‌السادات امامی، هنرمند پیشکسوت اصفهانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، محمدعلی کاروان در سفر به اصفهان با حضور در منزل زینت السادات امامی، با این هنرمند برجسته عرصه‌ نگارگری دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون سرمایه‌گذاری و اقتصاد هنر در این دیدار ضمن تجلیل از ۶ دهه فعالیت این هنرمند دارای نشان درجه یک هنری گفت: نقش هنرمندان پیشکسوت در صیانت از فرهنگ و هنر اصیل ایرانی و تربیت شاگردان شایسته بسیار حائز اهمیت و قابل تقدیر است.

کاروان ضمن شرح خدمات و برنامه‌های در دست اقدام صندوق اعتباری هنر خاطر نشان کرد: آثار هنرمندان ایرانی قابلیت ارائه در عرصه بین‌المللی را دارد. صندوق اعتباری هنر به عنوان متولی اقتصاد خلاق در ایران عزم خود را برای ایجاد چرخه فعال سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ و هنر جزم کرده است.

زینت السادات امامی با بیان توضیحاتی درخصوص روند فعالیت‌های هنری خود گفت: اقدامات صندوق اعتباری هنر در حمایت از جامعه فرهنگ و هنر کشور قابل تقدیر است. پیشکسوتان زیادی در رشته‌های مختلف هنری در کشور در حال فعالیت هستند. امیدوارم بیش از پیش از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر حمایت شود.

زینت السادات امامی در سال ۱۳۱۳ در خانواده ای هنرمند و روحانی در اصفهان دیده به جهان گشود.از هنرمندان برجسته خاندان او می توان به سیدمحمدرضا امامی، سیدمحسن امامی و پدربزرگش، میرزا آقاجان امامی مجتهدی اشاره کرد که جملگی در زمینه بوته‌سازی، تذهیب ساخت قلمدان و جعبه آیینه چیره دست بوده اند. 

از آثار ماندگار وی می‌توان به تابلوی نقاشی او با موضوع معراج حضرت محمد (ص) با ابعاد ۱۰۰*۱۳۰ که بیش از ۲۰ سال روی آن کار شده، اشاره کرد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha