اجرای برنامه‌های فرهنگی در مناطق کم‌برخوردار از برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد است

گرگان - ایرنا - معاون حقوقی و امور مجلس و استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت که توجه جدی به مناطق کمتر برخوردار و اجرای برنامه‌های هدفمند فرهنگی در اولویت کاری مدیران استانی ادارات کل فرهنگ و ارشاد قرار داد.

سیدمحمد هاشمی روز سه شنبه در گرگان به خبرنگار ایرنا افزود: باید شرایط به گونه ای باشه که حمایت ها و خدمات فرهنگی به این مناطق سرازیر شود تا کم کاری سال های گذشته جبران گردد.

  وی بیان کرد: علاوه بر ادارات کل استانی فرهنگ و ارشاد، مدیران استانی هم برای رفع این مشکل قدیمی دست به کار شوند و تا حد امکان از ظرفیت های خود برای برگزاری برنامه های فرهنگی در مناطق کم برخودار استفاده کنند.

هاشمی ادامه داد: نباید برای این گونه برنامه ها فقط چشم انتظار بودجه دولتی بود و می توان با استفاده از توان مردم، بخش زیادی از اقدامات فرهنگی را سامان دهی کرد.

معاون حقوقی و امور مجلس و استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت که توجه به مناطق کم برخوردار با اجرای برنامه های متعدد و مستمر فرهنگی، این مناطق را از انزوا خارج کرده و به مسیر پیشرفت هدایت خواهد کرد.

معاون حقوقی و امور مجلس و استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز سه شنبه برای شرکت در آیین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به گلستان سفر کرده بود.

گلستان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت متشکل از اقوام و مذاهب مختلف در ۳۴ نقطه شهری و هزار و ۷۵ روستا دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha