باران در یک روز، چهار و نیم برابر یک سال زراعی گذشته در لارستان بارید

لارستان- ایرنا- مدیر هواشناسی لارستان فارس گفت: سه شنبه ۲۸ دیماه ۱۴۰۰ بیش از چهار و نیم برابر یک سال زراعی گذشته در این شهرستان باران بارید و البته بارندگی ها تا چهارشنبه هم ادامه دارد.

یوسف عباسی در گفت وگو با ایرنا میزان بارندگی شبانه روز گذشته در لارستان را حدود ۷۳ میلیمتر عنوان کرد و گفت: این در حالی است که کل میزان بارش های سال زراعی گذشته در این شهرستان کمتر از ۱۷ میلیمتر بوده است.

وی با بیان اینکه این میزان بارش یعنی ۷۳ میلی متر تا ساعت  ۱۵و ۳۰ دقیقه سه شنبه ثبت شده است ، گفت: میزان بارش سال زراعی امسال تاکنون ۱۹۱ میلیمتر بوده است.

عباسی بیان کرد: بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی سامانه بارشی سنگین که از شامگاه دوشنبه وارد استان فارس شده همچنان با شدت بیشتر تا چهارشنبه ۲۹ دیماه ادامه خواهد داشت.

بارش‌های سه شنبه ۲۸ دی‌ماه ۱۴۰۰ در نقاط مختلف لارستان سنگین بوده و علاوه بر طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی خیابان ها و معابر شهری و روستایی به برخی تاسیسات زیربنایی و زمین های کشاورزی مردم هم خسارت زده است که هنوز آماری از میزان خسارات گزارش نشده است.

بر اثر بارش های سنگین و وقوع سیلاب امروز روستای هرمود مهرخوی از توابع بخش مرکزی لارستان در محاصره سیل قرار گرفت؛ همچنین سیل به برخی زمین های کشاورزی بخش های بنارویه ، صحرای باغ، لطیفی و جویم نیز هجوم آورد و سبب بروز خسارات به کشاورزان شد.

سیل در بیرم لارستان که در بارش های سیل آسای دو هفته گذشته یکی از نقاط پرخطر و با بیشتری میزان خسارات گزارش شده سه شنبه هم سیلاب جاری شد اما با تلاش های نیروهای خدماتی و سایر عوامل امداد و نجات خسارات چندانی به دنبال نداشت.

شهرستان لارستان با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر، پنج بخش، هشت شهر و ۱۷۹ روستای دارای سکنه در فاصله ۳۷۸ کیلومتری شیراز واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha