سه شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری برتر کشوری شدند

شهرکرد - ایرنا- سه شورای آموزش و پرورش شهرستان‌های بن، اردل و سامان از استان چهارمحال و بختیاری به عنوان شوراهای برتر در کشور معرفی شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری روز سه‌شنبه در آیین برگزاری نشست شوراهای آموزش و پرورش استانی و شهرستانی سراسر کشور که با حضور وزیر کشور و وزیر آموزش و پرورش به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد،با اشاره به اینکه آموزش و پرورش مرکز ثقل در تربیت نسل آینده جامعه است، افزود: مهمترین ماموریت آموزش و پرورش تربیت نسل آینده است.

جعفر مردانی افزود: آموزش و پرورش علاوه بر ساختار اداری خود باید از تمام ظرفیت‌ها و مشارکت خانواده‌ها و خیران برای تحقق ماموریت و رسالت آموزشی خود استفاده کند و شوراهای آموزش و پرورش نیز باید نسبت به شناسایی مسایل، مشکلات و آسیب‌ها نظام تعلیم و تربیت تلاش کنند تا بتوان برای رفع این آسیب‌ها و مشکلات برنامه‌ریزی کرد.

وی اظهار داشت: شورای آموزش و پرورش با استفاده از  خرد جمعی برای پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت از تمام امکانات، تجهیزات در راستای تاسیس، توسعه و تجهیز فضاهای آموزش و پرورش در راستای بهبود فرآیند تعلیم و تربیت قدم‌های مثبت بردارد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۱۶ شورای آموزش و پرورش در استان فعال است ، گفت: همزمان با برگزاری نشست شوراهای آموزش و پرورش استانی و شهرستان‌های کشور از شوراهای برتر استان نیز تجلیل شد.

سید فیروز عسگری افزود: در سطح استان امسال هفت جلسه شورای آموزش و پرورش استانی و ۱۰۵ شورای شهرستانی برگزار شده که ۹۸ درصد مصوبات این شوراها اجرایی شده است.

وی اظهار داشت:شوراهای آموزش و پرورش استان از سال ۸۵ تاکنون رتبه‌های برتر در سطح کشور را کسب کردند که این امر نشان‌دهنده تلاش اعضای شورای آموزش و پرورش استانی و شهرستانی است که مسائل و مشکلات آموزش و پرورش را شناسایی و به گوش مسوولان، مدیران دولتی و مردم می‌رسانند تا میزان مشارکت عموم جامعه را برای رفع این مشکلات فراهم کنند.

به گزارش ایرنا، در سال تحصیلی جاری ۲۲۰ هزار دانش‌آموز درمدارس استان چهارمحال و مشغول علم آموزی هستند.

۲۴ تا ۳۰ دی‌ماه به عنوان هفته شورای شورای آموزش و پرورش نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha