دیپلمات اتحادیه اروپا: گفت و گوهای خوبی با مقامات روس داشتیم

تهران- ایرنا- انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در سفر جاری به مسکو، گفت و گو با مقامات روس در خصوص موضوعات مرتبط با امنیت اروپا، مسائل مربوط به ونزوئلا و روند مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ در وین را خوب ارزیابی کرد.

به گزارش ایرنا،  انریکه مورا ، دییلمات ارشد اتحادیه اروپا که این روزها نقش هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام در روند گفت و گوهای ایران و گروه ۱+۴ در وین را برعهده دارد، امروز با ماموریتی دیگر به مسکو سفر کرده و هرچند اصل موضوع این سفر مرتبط با گفت و گوهای امنیتی روسیه و اتحادیه اروپا بوده است، وی همچنین درباره روند گفت و گوهای وین نیز با سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت و گو کرد.

مورا در توئیتی با اشاره به دیدار با ریابکوف نوشت: نشست بسیار خوبی با سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه درباره معماری امنیتی اروپا، برجام و مذاکرات ونزوئلا داشتیم.

وی در ادامه افزود: برای اتحادیه اروپا مهم است که به این مسائل و سایر مسائل سیاست خارجی بپردازد.

طبق اعلام برخی رسانه رسانه ها، انریکه مورا بعد از رایزنی ها در مسکو، به وین بازخواهد گشت تا به روند مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ ملحق شود.

مورا اعلام کرده که از جمله برنامه های وی در سفر جاری به مسکو ، گفت و گو با مقامات روس در خصوص مسائلی است که حدود یک هفته پیش در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا در فرانسه مطرح شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha