میراسماعیلی: با جودو خصومت شخصی دارند

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون جودو با تاکید براینکه این رشته نیاز به حمایت مسوولان دارد گفت: برخی در کمیته ملی المپیک با جودو خصومت شخصی دارند. این در حالی است که وظیفه آنها کمک به این رشته است.

به گزارش ایرنا؛ «آرش میراسماعیلی» در گفت‌وگویی رادیویی در خصوص برگزاری مسابقات جایزه بزرگ، اظهار داشت: هرچند درگیر مسائل بین‌المللی هستیم اما سعی کردیم جودوی ایران را با برگزاری مسابقات کشوری و اهدای جوایز نقدی به‌نوعی سر زنده کنیم. این مسابقات همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و با برنامه‌ریزی‌های متعدد برگزار شد.

وی با اشاره به جوایز ارزنده این مسابقات افزود: برای نفر اول ۱۰ میلیون، نفر دوم ۵ میلیون و نفر سوم هم ۲ میلیون تومان در نظر گرفتیم و حتی تا نفرات پنجم جوایزی را اهدا کردیم. 10 درصد از این جوایز را به مربیان شخصی ورزشکاران اختصاص دادیم.

میراسماعیلی ارزیابی خود را از سطح فنی و کیفی مسابقات اینگونه عنوان کرد: همه ورزشکاران با همه پتانسیل در این مسابقه شرکت کردند. مخصوصا در سبک‌وزن‌ها که مبارزات خوبی را داشتیم. با توجه به جوایز نقدی، مسابقات خوبی را شاهد بودیم. همه شرکت‌کنندگان را به صورت آزاد گذاشته بودیم چرا که در مسابقات قهرمانی کشور ما یک تعداد محدودی یعنی یک نفر از هر استان در هر وزنی می‌توانست شرکت کند ولی در این مسابقات شاید از هر وزن چند نفر از هر استان شرکت کردند. با توجه به این که مسابقات قهرمانی کشور و لیگ را در بهمن ماه پیش رو داریم، این دیدارها تدارک بسیار خوبی برای آن مسابقات شد.

وی در پاسخ به این سوال که برگزاری چنین مسابقاتی با این سرمایه گذاری خروجی خوبی هم برای تیم ملی بزرگسالان دارد، گفت: با توجه به این که بچه‌ها مسابقات بین‌المللی را هم از دست دادند، اینگونه مسابقات یک تشویق و انگیزه‌ای برای آنان است. مسابقاتی را هم با عنوان "جودوی ساحلی" و با جایزه هزار دلاری برای نفر اول طراحی کردیم. همچنین جام خلیج فارس را هم در سواحل بوشهر و مسابقات قهرمانی بزرگسالان کشور هم به صورت اهدای جوایز نقدی روی سکو خواهیم داشت. به طور کلی سعی فدراسیون بر این است که بازیکنان جودو را با انگیزه‌تر کرده و بتواند ورزشکاران را به لحاظ مالی حمایت کند.

رئیس فدراسیون جودو از صدور نتایج دادگاه حکمیت ورزش در خصوص تعلیق این رشته خاطرنشان کرد: منتظر هستیم که این رای صادر شود. اعلام رای دو ماه تمدید شد و فکر می‌کنم طی سه هفته آینده مجدد تمدید شود. جودوی ایران نیاز به حمایت دارد. متاسفانه در این مدت یک عدم همکاری را در کمیته ملی المپیک شاهد بودیم که این دردها، درد دل همه ما است. وقتی این اتفاق رخ داد و جودوی کشور به دلیل دفاع از ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی از مسابقات بین المللی زمین کنار گذاشته شد، کمیته ملی یک دشمنی شخصی راه انداخت. شاید صد درصد بودجه تمامی فدراسیون‌ها را پرداخت و متاسفانه ۵۰ درصد بودجه ما را نداده است. کمیته ملی المپیک وظیفه دارد که به ما کمک کند.

او در پایان ادامه داد: مقام معظم رهبری تاکیدات فراوانی داشتند که ورزشکاران مورد حمایت قرار بگیرند اما ما این حمایت را از سوی کمیته ملی ندیدیم. به ما می‌گویند که چون شما تعلیق هستید چرا باید ۵۰ درصد بودجه را به شما بدهیم. هفته گذشته هم یک مصاحبه‌ای را از رئیس کمیته ملی المپیک دیدم که جای تاسف دارد و امیدوارم این کمیته پاسخگوی این مسائل باشد. از مسئولین می‌خواهم که از جودوی ایران حمایت ویژه‌ای کنند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha