زرین دشت، بیشترین میزان بارش فارس را داشت

شیراز-ایرنا- سرپرست هواشناسی استان فارس اعلام کرد: از شامگاه دوشنبه بیست و هفتم دیماه تا ساعت ۹و سی دقیقه سه شنبه ۲۸ دیماه بررسی ۳۲ ایستگاه هواشناسی استان نشان می دهد که شهرستان زرین دشت با ۴۹ میلی متر بیشترین میزان بارندگی اخیر در استان داشته است.

سعید رنجبر سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا بیان داشت: پس از شهرستان زرین دشت، منطقه فورگ داراب با ۳۱ میلی متر، لارستان با ۲۸، لامرد با ۲۴، مهر با ۲۳، جهرم با  ۲۲ و گراش با ۲۱  میلی متر  در رتبه های بعدی جای داشتند.

شیراز  ۶ میلی متر بارش داشته است 

وی اضافه کرد: طی این مدت نیز در شیراز نیز ۶ میلی متر باران باریده و در سد درود زن هم ۲ میلی متر بارش گزارش شده است.

رنجبر افزود: ایستگاه های آباده، ایزد خواست، بوانات،صفا شهر، طی ۲۴ ساعت گذشته  بارش گزارش نشده است.

سپیدان ۲ سانتی متر برف بارید

وی گفت: همچنین در شهرستان سپیدان ۲ سانتی متر برف باریده است.

سرپرست هواشناسی فارس اعلام کرد: جمع بارندگی سال زارعی در ایستگاه های مختلف تاکنون سپیدان با ۳۲۶  میلی متر بیشرین میزبان باران داشته است، نور آباد ممسنی با ۳۰۴   و فیروز اباد ۲۳۴ در رتبه های بعدی جای دارند و سایر ایستگاه ها از ۲۰۰ میلی متر  تا  ایزد خواست با ۴۷  میلی متر باران باریده است و در شیراز مرکز استان فارس نیز در سال زراعی جاری ۱۲۴ میلی متر باران گزارش شده است.

زنجبر گفت : هوای سه شنبه ۲۸ دیماه فارس، ابری همراه با بارش باران بویژه در مرکز و جنوب  و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش بینی می‌شود.و هوای چهارشنبه ۲۹ دیماه  آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با مه صبحگاهی و افت ‌دمای شبانه خواهد بود و برای آخر وقت پنج‌شنبه ۳۰ دیماه احتمال بارش های ضعیف در نواحی شمال و شمال غرب وجود دارد.

وی اظهار داشت: اقلید با یک درجه زیرصفر سردترین نقطه استان بود  و لامرد و مُهر هم با ۲۳  درجه بالای صفرگرمترین منطقه فارس بودند.

همچنین دمای هوای مرکز استان طی ۲۴ ساعت گذشته به هفت درجه سانتیگراد رسید و حداکثر دمای شیراز ۱۵درجه سانتیگراد گزارش شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha