علوم پزشکی خراسان شمالی بیش از یک میلیارد ریال به طرح های فناورانه کمک کرد

بجنورد- ایرنا- معاون پژوهش و تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: این دانشگاه در ۹ ماه امسال یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به طرح های فناروانه حوزه سلامت کمک کرد و این کمک ها همچنان ادامه دارد.

امیر امانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برخلاف سال گذشته که تنها  هشت طرح فناورانه در حوزه سلامت و تجهیزات پزشکی در استان ارائه شد، در سال جاری پژوهشگران این خطه بیش از ۲۱ طرح فناورانه سلامت محور ارائه دادند.

وی با بیان اینکه هم اینک ۱۴ واحد فناور و شرکت زیر نظر معاون پژوهش و تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی استان فعالیت می کنند، افزود: مراکز نوآوری و فناور حوزه سلامت اقدامات تبدیل ایده‌های نوآورانه به محصول و خدمات را بسترسازی می‌کنند.

امانی یادآور شد: همچنین پژوهشگران این دانشگاه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، ۳۱ طرح پژوهشی با محوریت کرونا مصوب و به ثبت رسانده‌اند که از این تعداد، ۱۵ طرح خاتمه یافته و به اجرا گذاشته شده است.

وی افزود: این پژوهش های کاربردی با موضوع کاهش اثرات شیوع کرونا در بخش سلامت و سلامت روان انجام شد تا اثرات این بیماری را در جامعه به حداقل رساند.

دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجو در ۱۷ رشته تحصیلی دارد که در هفت دانشکده آن زیر نظر ۱۹۲ عضو هیأت علمی تحصیل می‌کنند.

این دانشگاه همچنین ۱۲ بیمارستان با یکهزار و ۴۵۵ تخت را زیر پوشش دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha