۲۸ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۲۷
کد خبرنگار: 1045
کد خبر: 84618159
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

ارتفاع برف در مناطق کوهستانی مازندران به یک متر رسید

ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران اعلام کرد که طی ۴۸ ساعت گذشته با ورود سامانه سرد و بارشی به استان در برخی از مناطق کوهستانی استان تا یک متر برف باریده است.

به گزارش ایرنا، داده های آماری ایستگاه‌های هواشناسی مازندران نشان می‌دهد که بیشترین میزان بارش برف طی این مدت با یک متر ارتفاع در منطقه « دونای علیا » در ارتفاعات جاده کندوان به ثبت رسیده است.

همچنین در طی این مدت ارتفاع برف در ارتفاعات « تمل » رامسر به ۸۵ سانتی متر رسیده و در « بطاهر کلای » نور نیز ۷۰ سانتی‌متر برف نشسته است.

داده‌های آماری ایستگاه‌های هواشناسی مازندران همچنین نشان می‌دهد که طی ۴۸ ساعت گذشته بیشترین میزان باران هم با ۶۷ میلی‌متر در « گلعلی‌آباد » تنکابن ثبت شده است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین میزان بارش باران با ۳۱.۲ میلی متر در منطقه سیاه بیشه گزارش شده است.

کاهش دما تا ۱۲ درجه زیر صفر

جدول پیش‌بینی پنج روزه هواشناسی مازندران هم نشان می‌دهد هر چند که دمای هوا طی امروز و فردا در مقایسه با روزهای گذشته در شهرهای ساحلی و جلگه‌ای روند افزایشی دارد ، اما با ورود سامانه جدید دیگر در روز پنجشنبه ، دمای هوا در روزهای پنجشنبه و جمعه دوباره روند کاهش را در پیش خواهد گرفت.

طبق این داده ها دمای هوا در برخی شهرهای ساحلی از هشت درجه سانتی گراد در روز جاری با چهار درجه افزایش در روز چهارشنبه به ۱۲ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد و دمای هوا در مناطق کوهستانی نیز از منفی ۲ درجه طی روز جاری، فردا با پنج درجه افزایش به سه درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.

شرایط جوی مازندران با ورود سامانه جدید بارشی در روزهای پایانی هفته به صورت محسوسی کاهش خواهد یافت که در نتیجه آن دمای هوا در مناطق ساحلی و جلگه ای بین سه تا پنج درجه و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی نیز بین پنج تا ۶ درجه افت خواهد کرد.

طبق این جدول، بیشترین میزان کاهش دمای هوای روزانه در مناطق کوهستانی مازندران روز جمعه مربوط به بلده نور و رینه آمل با منفی سه درجه خواهد بود. بیشترین میزان کاهش دمای هوای شبانه نیز در طی این مدت با تجربه دمای ۱۷ درجه سانتی گراد زیر صفر در رینه آمل تجربه خواهد شد.

مناطق کوهستانی مازندران شب یخبندان را در آخرین روز هفته جاری شاهد خواهند بود. دمای هوا جمعه شب در سیاه بیشه چالوس به ۱۴ زیر صفر خواهد رسید. کجور و کلاردشت هم دمای هوای ۱۲ درجه زیر صفر را تجربه خواهند کرد. در منطقه کوهستانی کیاسر در ساری دمای هوا به ۱۰ زیر صفر خواهد رسید. آلاشت در سوادکوه هم دمای هوای ۹ درجه سانتی گراد زیر صفر را تجربه می کند.

 هواشناسی مازندران شرایط همچنین با انتشار جدول پیش بینی هفتگی خود شرایط جوی استان در روز جاری در نواحی غربی را ابری با  بارندگی و در کوهپایه ها و ارتفاعات با بارش برف به تدریج صاف و در نواحی مرکزی و شرقی نیز ابری با بارندگی، در ارتفاعات با بارش برف و وزش باد و از بعدازظهر با کاهش ناپایداری و ابر و از اواخر امشب با توجه به صاف شدن آسمان یخبندان پیش‌بینی کرده است.            
هوای مازندران در روز چهارشنبه صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش دمای روزانه و در روز پنجشنبه نیز نیمه  ابری و از اواخر روز ابری، به تدریج با وزش باد شدید، بارش باران، کاهش محسوس دما و در دامنه ها و ارتفاعات با بارش برف پیش‌بینی شده است.

هواشناسی مازندران شرایط جوی استان در روز جمعه را در دامنه ها و ارتفاعات ابری و مه آلود همراه با بارش برف و و زش باد و از بعدازظهر به تدریج با کاهش ناپایداری و در مناطق ساحلی و جلگه ای نیز ابری و بارندگی، گاهی مخلوط بارش باران و برف همراه با وزش باد و از بعد از ظهر بتدریج با کاهش ناپایداری پیش‌بینی کرده است.

هوای مازندران از روز شنبه تا روز دوشنبه هفته آینده نیز صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش دمای روزانه و شب‌های سرد و یخبندان پیش‌بینی شده است.

دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران امروز در گرم ترین ساعت به ۱۰ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته بیش از سه درجه افزایش نشان می‌دهد.

داده های آماری هواشناسی نشان می دهد که روز گذشته گلوگاه با ۱۰.۷ و سیاه بیشه با حدود چهار درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق مازندران بودند.

وضعیت دریای خزر در روز جاری نیز مواج همراه با باد پیش‌بینی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha