۲۸ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۴۶
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84618132
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ مسیر اصلی شهرستان سروآباد همچنان بسته است

سنندج- ایرنا- رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سروآباد گفت: گردنه ژالانه محور ارتباطی سروآباد - هورامان و گردنه مارانی محور ارتباطی سروآباد - کامیاران همچنان بسته است.

دیاری استواری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عملیات برف روبی محورهای مواصلاتی و راه های روستایی شهرستان سروآباد از نخستین ساعات بامداد امروز آغاز شده است.

وی افزود: گردنه ژالانه محور ارتباطی مریوان و سروآباد به پاوه و منطقه هورامان و همچنین گردنه مارانی محور ارتباطی سروآباد به کامیاران نیز همچنان بسته است و راهداران در حال تلاش هستند تا این ۲ مسیر اصلی شهرستان را بازگشایی کنند.

رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سروآباد یادآور شد: از ۷۳ روستای تابعه شهرستان، راه ارتباطی ۶۳ روستا با تلاش بی وقفه راهداران و همکاری خود مردم بازگشایی شده اما راه ارتباطی ۱۰ روستا هنوز مسدود است که امیدواریم تا پایان امروز این مسیرها نیز بازگشایی شود.

وی تاکید کرد: رانندگان و مسافران گرامی از تردد در گردنه ژالانه و مارانی خودداری کنند به محض بازگشایی این ۲ مسیر مهم شهرستان، اطلاع رسانی خواهد شد.

استواری افزود: راهداران تاکنون بیش از ۱۰۰ کیلومتر از مسیرهای ارتباطی شهرستان را برف روبی کرده اند و بیش از ۸۰ تن نمک نیز مصرف شده است.

به گفته وی ارتفاع برف در گردنه ژالانه مهمترین محور ارتباطی شهرستان سروآباد به بیش از سه متر می رسد و امروز نیز چند بهمن در این گردنه سقوط کرده است که راهداران در حال بازگشایی و ایمن سازی این مسیر هستند.

گردنه ژالانه در منطقه هورامان سروآباد در استان کردستان محور ارتباطی شهرستان‌های سروآباد و مریوان به شهرستان پاوه و شهرهای نودشه و نوسود در استان کرمانشاه و همچنین محور ارتباطی شهر هورامان تخت و ۱۰ روستای تابعه آن با ۱۲ هزار نفر جمعیت است.

سامانه بارشی که از شامگاه یکشنبه در کردستان شروع شد، اگرچه مشکلاتی را برای مردم به ویژه در روستاها ایجاد کرد و باعث بسته شدن راه‌ها شد اما برکات آن بسیار چشمگیرتر است و مردم هم مشکلات ناشی از آن را به جان و دل خریدند، چراکه بحث کم آبی و خشکسالی سال های اخیر به شدت نگرانشان کرده بود.

شهرستان سروآباد دارای ۴۰ کیلومتر راه اصلی، ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی و ۱۲۰ کیلومتر راه فرعی (سروآباد به پاوه) است.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha