پس از سیلاب، تندباد و یخبندان کرمان را فرامی‌گیرد

کرمان- ایرنا- ستاد مدیریت بحران کرمان با اتکا به پیش‌بینی هواشناسی هشدار سطح زرد صادر و کاهش دما و وزش باد شدید را برای اواخر هفته جاری در اکثر نقاط این استان پیش‌بینی کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، بر اساس پیش بینی هواشناسی وزش باد شدید و به نسبت شدید از بعد از ظهر پنجشنبه تا ظهر شنبه به وقوع می پیوندد و بیشترین میزان شدت آن هم روز جمعه خواهد بود.

وزش باد برای اکثر مناطق استان بویژه مناطق شرقی با کاهش دید افقی پیش بینی شده است.

مناطق تحت تاثیر تندباد نیز شهرستان های کرمان، اُرزوییه، انار، بردسیر، بم، رابر، راور، راین، رفسنجان، رودبارجنوب، ریگان، زرند، سیرجان، شهداد، شهربابک، فهرج، کوهبنان و نرماشیر خواهد بود.

بر اساس این پیش بینی توصیه شده فعالیت در فضای باز کاهش یابد، بادشکن اطراف مزارع و ایمنی مقاومت تاسیسات و خطوط انتقال نیرو کنترل و بازدید همچنین از آبیاری درختان و تردد در مجاورت ساختمان های نیمه کاره، فرسوده و درختان کهنسال خودداری شود.

همچنین به کشاورزان توصیه شده سقف موقت و روکش نایلونی خزانه های کشاورزی را تقویت کنند.

ادامه کاهش دما تا دوشنبه

براساس پیش بینی هواشناسی از اواخر وقت پنجشنبه هفته جاری کاهش دما بتدریج از غرب و شمال استان آغاز می شود و رفته رفته جنوب استان را هم تا اواسط هفته آینده تحت تاثیر قرار خواهد داد.

کاهش دما در بیشتر نقاط استان پیش بینی شده است.

براساس این پیش بینی اثر مخاطره کاهش دما، یخبندان شبانه و یخزدگی سطح معابر خواهد بود؛ ضمن اینکه احتمال دارد لوله های آب و مخازن آب در معرض هوا دچار یخ زدگی شوند که نیاز است اقدامات لازم انجام شود.

ستاد مدیریت بحران استان کرمان توصیه کرده شهروندان اصول ایمنی در تردد از معابر در صورت بروز یخ زدگی را رعایت و نکات مربوط به استفاده از خودرو از جمله ضدیخ و دیگر موارد را کنترل کنند.

استان کرمان که هفته پیش نیز درگیر سیلاب بویژه در مناطق جنوبی بود و خسارت های فراوانی را متحمل شد از ۲ روز گذشته درگیر سیل مجدد در جنوب و شرق استان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha