سازمان مدارس غیردولتی نیازمند تشکیل شورای راهبردی در استان‌ها است

تهران- ایرنا- رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی گفت: این سازمان نیازمند تشکیل شورای راهبردی در استان ها و بازنگری قوانین منسوخ شده است.

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، احمد محمودزاده روز سه شنبه در همایش هفته شوراهای آموزش و پرورش افزود: امیدواریم براساس بیانیه گام دوم و دولت مردمی به منظور بهره برداری حداکثری، شوراهای آموزش و پرورش به عنوان قرارگاه منویات رهبری قرار گیرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه قانون شوراها در گذر ایام از قوانین گذشته در رنج است، افزود: اهداف این سازمان در تراز تحقق اهداف انقلاب اسلامی و اسناد بالا دستی با رویکرد مردمی شدن است، بنابراین در طول سال های گذشته برخی از مفاد با دستور العمل های موجود نقض شده و مغفول مانده که نیازمند آیین نامه جدید است.

وی از وزیر ‌آموزش و پرورش درخواست کرد شورای راهبری براساس سند تحول باتوجه نظرات کارشناسی تشکیل شود و این موضوع در استان‌های مختلف مورد بررسی قرار گیرد. 

محمودزاده عنوان کرد: ۶۸۴ شورای آموزش و پرورش در ۷۲۸ منطقه آموزش و پرورش منشاء اتخاد بیش از ۲۷ هزار تصمیم و مصوبه اثرگذار در زمینه‌های مختلف شده اند.

وی ادامه داد: از رهگذر این مصوبات بسیاری از مشکلات مرتفع و به ارتقای فرایندهای تعلیم و تربیت کمک شده است.

محمودزاده گفت: متناسب با این نگاه چهار استان برتر از ۳۲ استان برگزیده شدند که امروز از خدمات آنان تجلیل می‌شود.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی همچنین گفت: طراحی نظام جامع مشارکت‌ها نیز از دیگر خواسته های این سازمان است که در راستای وحدت رویه، اجرای اهداف سند تحول بنیادین و تسهیل حضور سمن‌ها و خانواده‌ها و احصای موقعیت‌های هم‌افزا است.

 همایش هفته شوراهای آموزش و پرورش با حضور یوسف نوری وزیر آموزش وپرورش امروز در سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور برگزار شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha