سرکنسول ایران در کویته بر تقویت تعاملات میان استان‌های همجوار مرزی تاکید کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در «کویته» مرکز ایالت بلوچستان پاکستان با تاکید بر اهمیت نقش پارلمان ایالتی در تقویت روابط اقتصادی و تجاری، خواستار افزایش تعاملات میان استان‌های همجوار مرزی دو کشور همسایه شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «حسن درویش وند» روز سه‌شنبه با حضور در مجلس ایالت بلوچستان در شهر کویته با «ملک اسکندر خان» رهبر اپوزیسیون و فراکسیون حزب جمعیت علمای اسلام در پارلمان ایالتی دیدار کرد.

طرفین طیف گسترده‌ای از روابط ایران و پاکستان، تعاملات مرزی، مراودات تجاری و بازرگانی به ویژه همکاری میان سیستان و بلوچستان ایران و بلوچستان پاکستان به عنوان دو استان همجوار مرزی را مورد بررسی قرار دادند.

سرکنسول ایران با تاکید بر نقش پارلمان ایالتی و نمایندگان مردم در راستای بهبود روابط تجاری میان دو همسایه به ویژه روان‌سازی فعالیت‌های اقتصادی در مرزهای دو کشور، بر لزوم افزایش این مناسبات در حوزه های تجاری و فرهنگی تاکید کرد.

درویش وند افزود که مجلس بلوچستان پاکستان می‌تواند نقش مهمی در کمک به تقویت روابط اقتصادی و مبادلات مرزی میان ایران و پاکستان ایفا کند.

عضو ارشد پارلمان بلوچستان پاکستان با تمجید از تلاش‌های کشورمان برای ارائه تسهیلات به جامعه تجار و نهادهای بازرگانی این ایالت با هدف تقویت روابط و مناسبات مردمی دو کشور، گفت: مجلس بلوچستان از تمامی تلاش‌ها و ابتکارات در راستای افزایش مناسبات ایران و پاکستان و تعامل میان استان‌های مرزی دو کشور حمایت می‌کند.

وی با تاکید بر نقش تجارت مرزی با جمهوری اسلامی ایران بر رونق زندگی مرزنشینان گفت: تجارت با ایران یکی از راه‌های اساسی معیشت مرزنشینان است و مجلس وظیفه خود می‌داند امور تجاری را تسهیل نماید.

ملک اسکندر با قدردانی از نقش برجسته سرکنسول ایران و نمایندگی کشورمان در تسهیل امور تجاری تاکید کرد، ما از تمام توان خود در دولت ایالتی و دولت فدرال برای تقویت روابط تجاری با جمهوری اسلامی ایران استفاده خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha