نگاه روزنامه پاکستانی به گشایش جدید در روابط تهران-ریاض

اسلام‌آباد - ایرنا - روزنامه پاکستانی «اوصاف» با استقبال از آغاز فعالیت نمایندگی کشورمان نزد سازمان همکاری اسلامی در جده، این تحول را به سود همگرایی بیش از پیش جهان اسلام دانست و نوشت: گشایش در روابط دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و عربستان گامی مثبت برای تنش زدایی در منطقه خواهد بود.

به گزارش ایرنا، روزنامه اردو زبان اوصاف چاپ شهر اسلام‌آباد سرمقاله امروز (سه‌شنبه) خود را به آخرین تحولات از روابط تهران-ریاض اختصاص داد و نوشت: دو کشور گام جدیدی را برای ازسرگیری تعاملات دیپلماتیک و بازگشایی نمایندگی‌های سیاسی در کشورهای یکدیگر پس از شش سال وقفه برداشته‌اند.

در این سرمقاله آمده است: ایران و عربستان دو کشور بزرگ و تاثیر گذار در جهان اسلام به شمار می‌روند و تداوم تنش‌ها میان آن‌ها تاثیر مستقیم بر منطقه و ملل مسلمان دارد. این اختلافات همچنین اجازه توسعه همکاری‌های دوجانبه و سایر کشورهای پیرامون آنان را نیز نمی‌دهد.

اوصاف نوشت: فعالیت مجدد نمایندگی دیپلماتیک تهران نزدیک سازمان همکاری اسلامی و اعزام دیپلمات‌های ایرانی به جده گامی اطمینان بخش و مایه خرسندی جهان اسلام است و ثمرات حاصل از تنش زدایی متوجه همه ملت‌ها از جمله ایران و عربستان خواهد بود.

به نوشته این روزنامه پاکستانی، ازسرگیری تعاملات دیپلماتیک میان تهران و ریاض خبر خوش و مبارکی است که به موجب آن همگرایی در جهان اسلام تقویت می‌شود.

«سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان روز گذشته در نشست خبری خود درباره آخرین خبرها از روابط ایران و عربستان اظهار کرد: تمرکز بر آغاز فعالیت نمایندگی ایران نزد سازمان همکاری اسلامی در جده است و دیپلمات‌های ما ویزا گرفتند که این امکان سنجی انجام شود و همانطور که جناب آقای رئیسی در مصاحبه مطبوعاتی اوایل انتخابشان اشاره کردند، جمهوری اسلامی ایران آمادگی گشایش سفارت خود را در عربستان دارد و بستگی به طرف سعودی دارد که چه اقدامات عملی را انجام دهد. تمام تمهیدات را خواهیم اندیشید که این مسیر به سمت اجرایی شدن برود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha