ماشین‌آلات بازیافت زباله به صورت آزمایشی در میبد راه اندازی شد

یزد- ایرنا- شهردار میبد گفت: اجرای طرح بازیافت زباله‌های شهری با نصب و راه اندازی آزمایشی ماشین‌آلات مرتبط در میبد شروع شد و با انجام این اقدام هم محصولات ارزشمند از جمله مواد سوختی و آب مقطر تولید می‌شود و هم مشکلات ناشی از جمع شدن پسماندها و آلودگی‌های زیست محیطی از بین می رود.

به گزارش ایرنا مجید بهارستانی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران، محصولات خروجی ماشین آلات نصب شده کاملا ایرانی را محصولاتی ارزشمند عنوان کرد که مشکلی برای محیط زیست ندارند و همه قابل مصرف و شامل انواع سوخت‌ها به خصوص گاز مورد استفاده برای روشن شدن این ماشین آلات و مواد شیمیایی است.

وی مشکلات گود زباله به خصوص شیرابه زیان آور آن را یادآور شد و افزود: ساخت این دستگاه در تبریز انجام شده و اولین دستگاهی است که به صورت رسمی در ایران در حال نصب و راه‌اندازی است.

شهردار میبد همچنین خروجی حاصل از ۵۰۰ حلقه لاستیک وارد شده در دستگاه در زمان راه اندازی را شامل ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم آهن ، مواد خشک شیمیایی هیدروکربن و ۲۰۰ لیتر گازوئیل برشمرد و این محصولات حاصل شده از طلای کثیف را بسیار ارزشمند و قابل توجه عنوان کرد.

وی به وجود ۱۵ هزار تن زباله در گود زباله میبد ، تولید روزانه ۸۰۰ گرم تا یک کیلو و ۱۰۰ گرم زباله توسط هر شهروند  و ۸۰ تا ۱۱۰ زباله در میبد اشاره کرد که شامل زباله تر و خشک است که توسط شهرداری جدا سازی می شود.

بهارستانی با درخواست از مردم و مسئولان برای حمایت از طرح بازیافت زباله تاکید کرد : جدا سازی زباله تر و خشک از مبدا و در خانه باید انجام شود که در صورت انجام آن میزان زباله تر کاهش می یابد و موجب به دست آمدن نتیجه و خروجی بهتر در بازیافت زباله می‌شود.

مرکز این شهرستان ۱۰۷ هزار نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha