سرپرست فرمانداری اردکان: دستورات بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنیم

یزد - ایرنا - سرپرست فرمانداری اردکان گفت: با توجه به سرایت پذیری بالای سویه جدید اُمیکرون، ضرورت دارد دستورالعمل های بهداشتی را بیشتر و جدی‌تر از قبل رعایت کنیم.

به گزارش ایرنا کمال حلوایی روز سه شنبه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای شهرستان اردکان، بزرگترین نقش آفرینان برای مهار و کنترل اپیدمی کرونا را مردم عنوان کرد و افزود: مردم با رعایت نکات بهداشتی، زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی می‌توانند درمدت زمان کوتاهی به قطع زنجیره انتقال کمک کنند.

کمال حلوایی با اشاره به آسیب دیدگی‌های ناشی از این بیماری اضافه کرد: سلامت روح، جان و اقتصاد جامعه تحت تأثیر این بیماری قرار گرفته است و سهل انگاری و عادی پنداری از سوی مردم منجر به افزایش آمار مبتلایان و ظهور پیک ششم این بیماری در کشور خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به میزان تزریق واکسن در سطح استان و با تأکید به رتبه بالای شهرستان در تزریق واکسن کووید۱۹ تصریح کرد: هر چند واکسیناسیون شهروندان به صورت گسترده صورت گرفته است اما عدم واکسینه شدن درصد بسیار پایینی  از مردم با توجه به سرعت انتشار سویه ویروس اُمیکرون خطرات بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت و وضعیت کنترل شده کنونی شهرستان را دچار تنش خواهد کرد.

رییس ستاد کرونای شهرستان اردکان در ادامه، خواستار ادامه طرح شهید سلیمانی در جهت کنترل بیماری کرونا شد و گفت: افزایش نظارت از سوی نهادها و سازمان‌ها بر نحوه واکسیناسیون زیرمجموعه ها، نظارت بر اماکن گردشگری با توجه به آغاز فصل سفر در آستانه سال نو، کنترل و تشدید نظارت بر خوابگاه‌های دانشجویی، نظارت ویژه بر واکسیناسیون دانش آموزان و اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم، از برنامه‌های اولویت دار ستاد کرونای شهرستان خواهد بود که امید است با دقت و سرعت بالا صورت گیرد.

شهرستان ۱۳۵  هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد متشکل از شهرهای عقدا، خرانق،  احمدآباد و اردکان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha