فرمانده جدید تیپ شهید دلجویان ارتش خراسان شمالی منصوب شد

بجنورد- ایرنا- فرمانده نیروی زمینی ارتش طی حکمی "سرهنگ رضا نجفی" را به‌عنوان فرمانده جدید تیپ ۱۳۰ مستقل پیاده شهید دلجویان خراسان شمالی را منصوب کرد.

به گزارش ایرنا، این آیین روز سه شنبه با حضور حجت الاسلام رضا نوری نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، محمدرضا حسین نژاد استاندار، حجت الاسلام رضا براتی زاده رییس کل دادگستری و دیگر مسوولان محلی برگزار شد.

در این آیین از خدمات ۲ ساله سرهنگ اسماعیل نامنی قدردانی و سرهنگ رضا نجفی که پیش از این معاون هماهنگ کننده تیپ ۳۷۷ مشهد بود به عنوان فرمانده جدید تیپ ۱۳۰ شهید دلجویان ارتش استان معرفی شد.

استاندار خراسان شمالی در این آیین اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی در عرصه های سیاسی و امنیتی با محوریت مردم در آمادگی کامل قرار دارد و قدرت دفاعی نیروهای لشگری سدی در برابر دشمنان است.

محمدرضا حسین نژاد با بیان اینکه تلاش های ارتش در حفظ تمامیت ارضی قابل ستایش است، افزود: ارتش در جنگ های مختلف در منطقه حضور قوی داشته و تاکنون اجازه نداده تا دشمنان به مرزهای ایران اسلامی نفوذ کنند.

وی بیان کرد: هر چند که توطئه های دشمنان در قالب تحریم ها و فشارهای اقتصادی ادامه دارد ولی مردم با ایمان و اعتقاد خود این دسیسه ها را نیز خنثی خواهند کرد.

استاندار خراسان شمالی، امنیت حاکم در کشور را مرهون منویات مقام معظم رهبری دانست و افزود: دشمنان نظام برای سلطه جویی سعی در تخریب ارزش های انقلاب دارند، اما قدرت نظام جمهوری اسلامی در خدمت عدالت و دفاع از حقوق مظلومان جهان است و همین شاخصه موجب اقتدار ایران است.

خراسان شمالی با ۸۶۳ هزار نفر در شمالشرق کشور واقع شده و این استان دارای ۳۰۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان است که بیشتر این مساحت در شهرستان راز و جرگلان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha