هشت مگاوات به ظرفیت تولید برق استان سمنان افزوده می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان گفت: هشت مگاوات به ظرفیت تولید برق، به همت بخش خصوصی در غرب استان، تا دهه مبارکه فجر امسال اضافه می شود.

به گزارش ایرنا، سیدعلی اکبر صباغ روز سه شنبه به رسانه ها افزود: ۲ نیروگاه مقیاس‌کوچک در شهرستان گرمسار توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است که در این مرحله هشت مگاوات تولید برق آن به شبکه سراسری برق افزوده می شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان با اشاره به سرمایه گذاری ۳۴۰ میلیارد ریالی در این واحدهای نیروگاهی بیان کرد: با بهره برداری رسمی از نیروگاه گازی پارسه ارتباط، ظرفیت تولید برق این واحد از سه مگاوات به ۹ مگاوات افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به بهره برداری از گام اول نیروگاه گازی افق تامین انرژی گفت : سرمایه گذار در این طرح مجوز احداث نیروگاه گازی مقیاس‌کوچک تا ظرفیت ۱۲ مگاوات را از شرکت توانیردریافت کرد که با بهره برداری از گام اول این طرح با اعتباری معادل ۲۵۰ میلیارد ریال ۲ مگاوات برق وارد مدار می شود.    

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان با اشاره به فراهم بودن زمینه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه تولید برق در استان گفت : تاکنون بیش از ۲۴ مگاوات از طریق نیروگاه های تولید برق مقیاس کوچک در مناطق مختلف استان توسط بخش خصوصی ظرفیت سازی شده است .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha