بازی پیکان و استقلال قبل از نیم‌فصل دوم برگزار می‌شود/ اسامی کرونایی‌ها محرمانه است

تهران- ایرنا- مسوول برگزاری مسابقات جام حذفی گفت: بازی‌های نیم فصل دوم لیگ برتر ۲۳ بهمن ماه شروع می‌شود و در تاریخ ۱۸ بهمن بازی سوپرجام نیز برگزار می‌شود؛ تلاش می‌کنیم که در همین روزها و بین هفدهم تا نوزدهم بهمن‌ماه دیدار استقلال و پیکان را برگزار کنیم. 

به گزارش ایرنا، امیرحسین روشنک در گفت‌وگو با برنامه رادیویی تهران‌ورزشی درباره دیدارهای برگزار شده روز گذشته رقابت‌های جام حذفی اظهار داشت: طبیعی است که در جام حذفی تیم‌های کوچکتر با تیم‌های بزرگتر بازی کنند و توانایی خود را نشان دهند تا بتوانند شگفتی بزرگی به وجود بیاورند.

وی درباره اینکه در جلسه هماهنگی روز گذشته(دوشنبه) بیژن طاهری در خصوص مبتلایان باشگاه استقلال به کرونا صحبتی نکرده خاطرنشان کرد: تا جایی که پیگیری کردیم در جلسه هماهنگی صحبتی نشده بود و همزمان با این موضوع باشگاه استقلال به سازمان لیگ نامه‌ای ارسال و اعلام کرد که تیم مبتلایان  به کرونای زیادی دارد و درخواست تعویق بازی را داشتند که این موضوع تأییدیه بخش پزشکی فدراسیون را داشت و بازی کنسل شد. تعداد مبتلایان باشگاه استقلال تقریبا ۱۷ نفر بود. 

مسوول برگزاری مسابقات جام حذفی در خصوص اینکه چه کسانی در تیم استقلال به این ویروس مبتلا شدند بیان داشت: در کشورهای خارجی دیدیم که تیم‌ها تا آستانه ورود به زمین رفته‌اند ولی بازی آنها تعطیل شد ولی الان شرایط بسیار تغییر کرده است. به باشگاه پیکان حق می‌دهم که در مورد این موضوع ناراحت باشد ولی بحث سلامت است و نمی‌شود به راحتی از آن گذشت. ما تنها تعداد را محاسبه کردیم و متوجه شدیم که به حد نصاب رسیده و بازی را به تعویق انداختیم. اعلام اسامی بازیکنان مبتلا به کرونا محرمانه است و نمی‌توانیم اعلام کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که دیدار استقلال و پیکان در مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی چه زمانی برگزار می‌شود تصریح کرد: شرایط بسیار سختی داریم و با توجه به اینکه در آینده بازی‌های تیم ملی و لیگ قهرمانان را در پیش داریم تلاش می‌کنیم اوضاع را به روزهای قبل برگردانیم تا بتوانیم مطابق روال مسابقات لیگ و جام حذفی را به پایان برسانیم. اگر این بازی تک بازی عقب افتاده باشد تلاش می‌کنیم تا قبل از شروع نیم فصل دوم این دیدار را برگزار کنیم. همانطور که می‌دانید بازی های نیم فصل دوم لیگ برتر ۲۳ بهمن ماه شروع می‌شود و در تاریخ ۱۸ بهمن بازی سوپرجام نیز برگزار می‌شود. تلاش می‌کنیم که در همین روزها و بین هفدهم تا نوزدهم بهمن‌ماه دیدار استقلال و پیکان را برگزار کنیم. 

مسوول برگزاری مسابقات جام حذفی در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به زیاد بودن کرونایی‌های استقلال دیدار روز شنبه این تیم مقابل تیم هوادار لغو می‌شود یا خیر گفت: در خصوص ویروس اُمیکرون دستورالعمل‌ها تغییر کرده است ولی باید تست‌ها گرفته شود. با توجه به اینکه باشگاه استقلال پنج روز باید در قرنطینه باشد و در تاریخ ۲ بهمن قرنطینه آنها پایان می‌یابد استقلال باید در صورت منفی شدن تست کرونایشان در این دیدار شرکت کند. حفظ سلامتی در تیم ها بسیار مهم است و از بخش پزشکی تیمها خواهش می‌کنم که بیشتر تیم را رصد کنند تا برای باشگاه مشکلی پیش نیاید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha