پیام دفاع مقدس باید به نسل جوان انتقال یابد

قزوین -ایرنا- مدیرکل جدید حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین گفت:باید پیام دفاع مقدس را به نوجوانان و جوانان انتقال دهیم تا در برابر دشمنان تاب آوری بیشتری داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، سرهنگ پاسدار محمد امیری مقدم روز سه شنبه در آئین تودیع و معارفه مدیران کل قبلی و جدید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قزوین افزود: دفاع مقدس، برگ زرینی در تاریخ ۲۵۰۰ ساله ایران به شمار می رود و نمونه آن را در تاریخ نداریم و فقط می توانیم آن را با حماسه عاشورا مقایسه کنیم.

این مسوول گفت: حوادثی که در دوران دفاع مقدس رقم خورد از ایثارگری‌ها، رشادت ها و جانفشانی ها در عاشورا نمونه و مشابه دارد.

وی خاطرنشان کرد: عاشورا یک نیمروز به طول کشید ولی دوران دفاع مقدس ۲ هزار و ۸۷۸ روز به طول انجامید.

این مسوول گفت: در دفاع مقدس اگرچه زحمات زیادی کشیده شده است ولی در انتقال پیام دفاع مقدس آنچنانکه باید و شاید توفیق نداشتیم و باید این اهداف را سریعتر محقق کنیم.

وی تصریح کرد: در این حوزه، کارهای باقی مانده بسیار زیاد است و باید در این مسیر کوشا باشیم.

امیری مقدم گفت: احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس را در قزوین با قوت پیگیری خواهیم کرد و مرکز فرهنگی را طی دو سه سال آینده افتتاح می کنیم.

مدیر کل سابق حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین هم در این مراسم گفت: خدمت در قزوین را افتخار خود می دانم و همواره آرزو داشتم به یک جمع ارزشی که خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان باشند خدمت کنم که به این آرزو رسیدم.

سرتیپ دوم ستاد بهنام پیری افزود: ما در حوزه روحانیت مقام دوم کشوری، در حوزه زنان مقام سوم و در حوزه هنری و سینمایی مقام دوم کشوری را کسب کردیم که با همت همکاران بنیاد رقم خورد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین گفت: مرکز فرهنگی استان را در مرحله فونداسیون تحویل گرفتیم و اکنون زمین مجموعه به ۱۷ هکتار ارتقا یافته و سه طبقه بنا ساخته شده و آماده بهره برداری است.

وی گفت: با این اقدام، استان دارای موزه و مرکز فرهنگی دفاع مقدس می شود و ارزش و جایگاه والای شهدا و جانبازان در آن به نمایش گذاشته خواهد شد.

در ادامه این مراسم از زحمات سرتیپ دوم ستاد بهنام پیری در سمت مدیر کلی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین تقدیر و سرهنگ پاسدار محمد امیری مقدم به این سمت معارفه شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha