پیشرفت طرح مسکن ملی در ابرکوه به ۴۰ درصد رسید

یزد - ایرنا- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ابرکوه میزان پیشرفت فیزیکی ۴۸۰ واحد مسکونی طرح ملی شهرستان را ۴۰ درصد ذکر کرد و گفت:بخشی از پروژه (بلوک اول پیمانکاری) تا پایان سال۱۴۰۰ در مرحله سفت کاری آماده تحویل به متقاضیان و بقیه واحدها هم به تدریج آماده می شود.

حمیدرضا چاکرالحسینی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از روند ساخت طرح یادشده در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: کارهای ساختمانی بلوک نخست به تعداد ۹۸ واحد از سوی  ۲ پیمانکار اسفندماه ۱۳۹۹ شروع شد و بلوک های بعدی با مشارکت چهار پیمانکار با حدود ۳۸۰ واحد خردادماه امسال آغاز شده است.

هم اکنون ساخت واحد های مسکونی طرح اقدام ملی در زمین های۳۳ هکتاری مسکن آزادگان شهر ابرکوه در دست ساخت است که به گفته وی در اجرای این طرح ملی برای هر واحد به طور متوسط ۱۶۰ مترمربع زمین و ۸۵ مترمربع زیربنا برای متقاضیان در نظر گرفته شد.

وی اظهارکرد: متقاضیان در پنج مرحله ثبت نام کردند که ثبت نام چهار مورد آن سال ۹۹ انجام شد و از ۹۰۰ متقاضی ۴۸۰ نفر واجد شرایط تشخیص داده شدند .

پیشرفت طرح مسکن ملی در ابرکوه به ۴۰ درصد رسید

چاکرالحسینی با اشاره به برخی مشکل در قسمت آماده سازی و تامین مصالح ساختمانی خاطرنشان کرد: تاکنون فوندانسیون ۳۵۰ واحد اجرا  و دیوار چینی افزون بر ۲۵۰ واحد هم انجام شد و برای ساخت مسکن ملی برای هر متقاضی سه میلیارد ریال وام با سود ۱۸ درصد در نظر گرفته شد.

داشتن حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، متاهل بودن، نداشتن سابقه واحد مسکونی به نام خود و افراد تحت تکفل از فروردین سال ۸۴ تاکنون و استفاده نکردن از امکانات دولتی مانند زمین و یارانه مسکن از ابتدای پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ تاکنون،  از شرایط ثبت نام در این طرح است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha