دبیر کمیته کشوری اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی منصوب شد

تهران - ایرنا - معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در حکمی دکتر سعید بیرودیان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران را به عنوان دبیر کمیته کشوری اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی منصوب کرد.

به گزارش روز سه شنبه گروه علم و آموزش ایرنا از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حکم یونس پناهی خطاب به بیرودیان آمده است: نظر به تعهد، تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی به موجب این ابلاغ بعنوان «دبیرکمیته کشوری اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی» منصوب می‌شوید.

وی در این حکم تاکید کرد:‌ لازم است با تشریک مساعی و بهره گیری از نظرات صاحب نظران و کارشناسان این حوزه و استفاده از ظرفیت های موجود، ضمن توجه به الزامات و اقتضائات حوزه اخلاق در پژوهش، ساماندهی و چابک سازی اقدمات و فعالیت ها را در این حوزه با رویکرد جهادی و فسادستیزی با جدیت در دستور کار قرار دهید. همچنین توجه به اسناد بالادستی و قوانین و قواعد لازم الاجرای این حوزه در عین هماهنگی حوزه های مختلف و مرتبط با فعالیت آن کمیته اجرایی مورد انتظار است.  

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در این حکم خطاب به دبیر جدید کمیته کشوری اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی ابراز امیدواری کرد با استفاده از رویکردهای نوین و مبتنی بر مستندات و مبانی علمی، تخصصی و اصول اخلاق اسلامی در توسعه و ارتقاب فعالیت‌های این حوزه در ذیل توجهات خداوند متعال موفق و مؤید باشد.

به گزارش ایرنا، دکتر سعید بیرودیان دارای دکترای تخصصی (Ph.D) اخلاق پزشکی است. مسوول هماهنگ کننده مشاوران اخلاق حرفه ای مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی  ایران از مسوولیت ‌های قبلی وی است.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha