کنگره بین المللی امام زاده یحیی بن زید(ع) چهارم بهمن ماه برگزار می شود

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه کنگره بین المللی امام زاده یحیی بن زید(ع) دوشنبه چهارم بهمن ماه جاری در گنبد کاوس استان گلستان برگزار می شود، گفت: ۲۰ کشور جهان اسلام برای حضور در این کنگره دعوت شده اند که تاکنون تعدادی از آنها اعلام آمادگی کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا عادل روز سه شنبه در نشست خبری کنگره بین المللی امامزاده یحیی بن زید(ع) ضمن تبریک اینکه در آستانه میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن هستیم، اظهار داشت: با توجه به دعوت نامه های ارسالی به ۲۰ کشور جهان اسلام برای این کنگره یک روزه تاکنون کشورهای یمن، پاکستان، عراق، عربستان، سوریه، افغانستان، ترکمنستان و چند کشور دیگر اعلام آمادگی کرده اند.

وی با بیان اینکه در این کنگره جمعی از شخصیت ها و اساتید حوزه و دانشگاه، پزوهشگران، اندیشمندان و مسئولان کشوری حضور دارند، تصریح کرد: اولین کنگره بین المللی امام زادگان توسط سازمان اوقاف در سال ۱۳۹۲ برگزار شد و این سازمان افتخار خدمت گذاری در ۸۷۶۸ بقعه متبرکه در سطح کشور را دارد.

وی با بیان اینکه مقام عظمای ولایت می فرمایند که امام زادگان باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند، ادامه داد: امام زادگان در طول تاریخ برکات و خدمات خاصی به مردم داشته اند، از بین این تعداد امام زاده ۳۹ نفر جز پیغمبر از پیامبران الهی همانند حضرت دانیال نبی در شوش، لوط نبی در استان تهران، خالد نبی در گلستان و غیره هستند که مورد احترام برای همه هستند.

محمد حسین رجبی دوانی دبیر کمیته علمی نیز در این نشست گفت: ۱۰۰ مقاله علمی و پژوهشی در زمینه امام زادگان به دبیرخانه علمی این کنگره ارسال شده که از بین آنها ۱۸ مقاله توسط هیات داوران انتخاب و در قالب یک جلد کتاب به چاپ رسیده است که در آیین اختتامیه از این عزیزان تقدیر خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین روح الله سلیمانی فرد دبیر اجرایی کنگره بین المللی امام زاده یحیی بن زید (ع) نیز در ادامه این نشست افزود: برگزار شب شعر، ارایه کارهای فرهنگی، کارگاه علمی و پژوهشی از دیگر برنامه های این کنگره است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha